Rain19 °C
2020. szeptember 28. hétfő Vencel
Menü

Csítől bódultan

Csítől bódultan

Ez egy sarlatán, a fenébe is, egy sarlatánt sikerült kifognom! – fortyogok magamban egy poros, fővárosi kínai rendelőben, miközben vagy húsz tű áll ki a testemből. Az orvos próbál nyugtatgatni, amikor mondom neki, hogy a hasamba szúrt tűnél egyre jobban fáj, levegővételre pedig rosszabb, szóval tutira átszúrta a gyomrom, érzem, ahogy vérzik és a legjobb lenne inkább mentőt hívni, ilyenekkel azért mégse szórakozzunk már. – Miért csodálkozik? Ott volt panasza, nem? – kérdi a kínai orvos tört magyarsággal, én meg bólogatok, hogy igen, de hát azért mégsem gondoltam annyira komolyan, hogy az akupunktúra működhet is és nem csak placebo, bár valóban kiegészítő kezelésként javasolták más orvosok is. Most meg tényleg érzem, ahogy bizsereg a testem, furcsán vibrál minden, kellemesen zsibbadok.

 

via GIPHY

Mondhatni csítől bódult állapotban szállok fel a Fehérvárra tartó vonatra, a személyre, amelyik kényelmes és halk, nincs rajta döcögés, s még „frissen suhanós”. Tárnok magasságában el is alszom s már csak a Dinnyés és Fehérvár közötti kanyarban ébredek, ott, ahol a vonat is megdől. Most is hazaértem egyben, rendben ment minden, sőt, kifejezetten jól érzem magam az alternatív orvoslásban történő kalandozásom ellenére, vagy éppen annak köszönhetően. És bár még nem tudom, hogy pontosan mit is gondoljak egy ilyen kezelésről, de egyre csak azon jár a fejem, hogy végülis miért lenne ez az egész bizarrabb annál, mint hogy Mészárosnak hívják a belgyógyászom?

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák


Ez van

A hét sztorija

Eseménynaptár

 • Koronavírus - 702 új fertőzött, 13 elhunyt
  Koronavírus - 702 új fertőzött, 13 elhunyt
 • NAV - 120 ezer bevallást várnak szerdáig
  NAV - 120 ezer bevallást várnak szerdáig
 • Lányok Napja - online programok lesznek idén
  Lányok Napja - online programok lesznek idén
 • Szünidei étkeztetés - 82 milliárd forint jut rá idén
  Szünidei étkeztetés - 82 milliárd forint jut rá idén
 • Egyre többen fizetnek bankkártyával
  Egyre többen fizetnek bankkártyával
 • Szeptember 30-ig lehet visszaigényelni a külföldi áfát
  Szeptember 30-ig lehet visszaigényelni a külföldi áfát
 • Fehérvászon – várják a nevezéseket a filmfesztiválra
  Fehérvászon – várják a nevezéseket a filmfesztiválra
 • Volt egyszer egy művésztelep – kiállítás a Köfém Művházban
  Volt egyszer egy művésztelep – kiállítás a Köfém Művházban
 • Bécsi kalandozás a zene világnapján
  Bécsi kalandozás a zene világnapján
 • Áramszünet Felsővárosban
  Áramszünet Felsővárosban
 • Ilyen a mi iskolánk – online bemutatkozó
  Ilyen a mi iskolánk – online bemutatkozó
 • Megújult a vasúti menetrend
  Megújult a vasúti menetrend
 • Közlekedik a család – szombaton lesz a megyei forduló
  Közlekedik a család – szombaton lesz a megyei forduló