Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

Használt autót veszel? Ez az alkalmazás segít a vásárlásban

Használt autót veszel? Ez az alkalmazás segít a vásárlásban
Az Okmányapp segítségével egy használt autó vásárlása is biztonságosabb lehet (Fotó: autonavigator.hu)

A használtautó-vásárlást sokszor bizonytalanság övezi. Milyen állapotú igazából az autó? Milyen gyakran kell majd szervizeltetni? Vannak-e érvényes okmányai? Honnan származik? Mennyire kamu a kilométeróra állása? Mindez különösen igaz, ha első autóról van szó. Ezekre az esetekre találták ki az Okmányapp telefonos alkalmazást, ami biztos segítséget és válaszokat nyújt, ha használt autó vételében töröd a fejed.

Az online gépjármű adatlekérdező szolgáltatás segítségével könnyedén lekérhetők a vásárolni kívánt jármű valós adatai. Az Okmányappon keresztül csak az adott használt autó rendszámát kell beírni és vevőként máris birtokosai lehetünk a kocsi előéletének legfontosabb információinak. Mindehhez csak egy, az interneten végrehajtható ügyfélkapus regisztrációra vagy éppen telefonos regisztrációra van szükség, és az alkalmazás letöltése után rendelkezésünkre állnak a pontos és biztos adatok a választott járművel kapcsolatban.  

Használt autót veszel? Ez az alkalmazás segít a vásárlásban

Az Okmányapp segít a használt autó vásárlásában (Fotó: Fehérvár TV)

Az Okmányapp segítségével az autó valamennyi adatát megtudhatjuk, köztük a kilométeróra állását és annak rögzítési időpontját, az autó műszaki adatait, a gyártási évét, a tulajdonosváltást, a forgalmi engedély számát vagy hogy esetleg nem körözik-e a kocsit. Arra vonatkozólag, hogy az adatok mennyire hitelesek és honnan származnak, Gombaszögi Attila IT-szakértő a következőt válaszolta a Fehérvár TV-nek:

– Az állami nyilvántartásból kerülnek ki az adatok, nem a kereskedők töltik fel. Ha egy autó például külföldről érkezik Magyarországra, akkor át kell esniük egy állapotfelmérésen. Ezek az adatok, tehát a hitelesített szervízek által elvégzett műszaki vizsgálatok eredményei rögzülnek az applikációban.

Használt autót veszel? Ez az alkalmazás segít a vásárlásban

Bárhol és bármikor hiteles adatokhoz juthatunk hozzá a vásárolt járművel kapcsolatban
(Fotó: Fehérvár TV)

Az alkalmazás segítségével a vevők bárhol és bármikor lekérdezhetik az adatokat, akár vásárlás közben is. Az alkalmazás iPhone-ra és Androidra is letölthető. Az információk hitelességére a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatás Központi Hivatala ad garanciát.  

Figyelem, az Okmányapp használata díjhoz szabott: egy autó lekérdezése 625 Ft, öt járműé viszont már csak 1325 Ft, tehát autónként 275 Ft. Ennek kifizetését bankkártyával tehetjük meg. Viszont a tervek szerint az Okmányapp rendszerét 2-3 év múlva összekötik a biztosítócégekkel is, így az autók kártörténete is megismerhető lesz.

 A Fehérvár TV teljes összeállítása az alábbi videóban látható:

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
 • Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt

Eseménynaptár

 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
 • Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
  Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
 • HÍRADÓ 2019. október 21.
  HÍRADÓ 2019. október 21.
 • Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
  Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
 • Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban
  Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban