Cloudy2 °C
2019. december 6. péntek Miklós
Menü

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Hétvégén rendezték a 2017-es Diákparlamentet. A Székesfehérvárra érkező 300 tanuló túl azon, hogy a diákokat érintő legfontosabb ügyeket megtárgyalta és azt végül a szakpolitikusoknak előterjesztette, azért jól is érezte magát városunkban. Beszámoló - sok képpel.

Aki arra kíváncsi, hogy milyen, egyébként valóban fontos ügyekről és azok megtárgyalásáról szólt az idei Diákparlament, az most fejezze be ennek a cikknek az olvasását. Vagy még jobban teszi, ha megnézi a Fehérvár TV összeállítását az eseményről. Mi most inkább megpróbálunk a kulisszák mögé nézni, amihez szakértő segítséget is kaptunk Nagy Boglárkától, a Székesfehérvári Diáktanács elnökétől.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A képen balra Nagy Boglárka (Fotó: Simon Erika)

– A Diákparlamentet három év után ismét Fehérváron rendezték – kezdte Nagy Boglárka –, 300 diák érkezett városunkba  az elmúlt hétvégén. A három nap alatt bőven volt idő arra, hogy jobban megismerjük egymást. Igyekeztünk jó programokat kitalálni és összeállítani számukra. Ebben nagy segítségünkre volt a város önkormányzata is.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Megérkeztek a megyei diáktanácsok küldöttei (Fotó: Simon Erika)

– Szombaton például egy városismereti versenyt rendeztünk: egy telefonos applikáció letöltése után kellett különböző feladatokat megoldania a résztvevőknek. Így a több száz diák bejárta a Belvárost és felfedezte magának Székesfehérvárt.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

– A verseny végén az országalmánál gyűltünk össze mindannyian, ahol a Megadance táncegyüttes segítségével egy táncos flashmobot szerveztünk. Jó volt látni, hogy bár az elején csak páran táncoltunk, szép lassan 100-120 fősre duzzadt a velünk együtt mozgók száma. Szerintem egyébként ez volt az egyik legjobb hangulatú esemény az egész hétvégén.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Flashmob az Országalmánál (Fotó: Simon Erika)

 – Az estére még komolyabban készültünk: a vacsora után táncházat szerveztünk. Ezen felül volt Beugró is a versünnepesekkel, a Fehérvár Hangja döntősei is felléptek és meghívtuk Pixát is egy koncertre. Volt továbbá csocsózási lehetőség és képvetítés, akinek pedig ahhoz volt kedve, inkább barátkozott az ország minden pontjáról idesereglett diákokkal.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Vacsorázik a Diákparlament (Fotó: Nagy Boglárka)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Pixa koncertjén (Fotó: Nagy Boglárka)

 – A résztvevők összességében nagyon jól érezték magukat nálunk. Ahogy beszélgettem velük, az jött le, hogy leginkább a Belváros szépsége, hangulata nyűgözte le őket. Ezen felül dicsérték a város fiatalosságát, és azt is, hogy láthatóan milyen sokat tesz Székesfehérvár a fiatalokért. Szóval egy nagyon jó kis hétvége volt ez, és ha még eredménye is lesz, az lesz csak a hab a tortán.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A küldöttek az Országalmánál (Fotó: Simon Erika) 

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

 • Az ünnep fényei a lakásban
  Az ünnep fényei a lakásban
 • Székesfehérváron ülésezik az Országos Diáktanács
  Székesfehérváron ülésezik az Országos Diáktanács
 • Gázrobbanás volt a szlovákiai Eperjesen.
  Gázrobbanás volt a szlovákiai Eperjesen.
 • Növekvő forgalom a határátkelőlön hétvégén
  Növekvő forgalom a határátkelőlön hétvégén

A hét sztorija

Eseménynaptár

 • Többségük megbukott - karácsonyi fényfüzéreket vontak ki a forgalomból
  Többségük megbukott - karácsonyi fényfüzéreket vontak ki a forgalomból
 • Kiállítás és könyvbemutató - zárulnak a Levéltár első világháborús megemlékezései
  Kiállítás és könyvbemutató - zárulnak a Levéltár első világháborús megemlékezései
 • 26 év után visszatérnek - Aerosmith a Puskás Arénában
  26 év után visszatérnek - Aerosmith a Puskás Arénában
 • Backstage – gyereknevelés férfiszemmel a Barátság moziban
  Backstage – gyereknevelés férfiszemmel a Barátság moziban
 • Családi nap - Campus-Tour a Corvinuson
  Családi nap - Campus-Tour a Corvinuson
 • Trend market - design vásár a Hiemer-házban
  Trend market - design vásár a Hiemer-házban
 • Beázástól félsz? Használj Fragmat bitumenes szigetelő anyagokat
  Beázástól félsz? Használj Fragmat bitumenes szigetelő anyagokat
 • Hódítanak a hitelek - a lakáscélú kölcsön a legnépszerűbb
  Hódítanak a hitelek - a lakáscélú kölcsön a legnépszerűbb
 • Középfokú felvételi - ma jár le a jelentkezési határidő
  Középfokú felvételi - ma jár le a jelentkezési határidő