Fair27 °C
2019. július 19. péntek Emília
Menü

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Hétvégén rendezték a 2017-es Diákparlamentet. A Székesfehérvárra érkező 300 tanuló túl azon, hogy a diákokat érintő legfontosabb ügyeket megtárgyalta és azt végül a szakpolitikusoknak előterjesztette, azért jól is érezte magát városunkban. Beszámoló - sok képpel.

Aki arra kíváncsi, hogy milyen, egyébként valóban fontos ügyekről és azok megtárgyalásáról szólt az idei Diákparlament, az most fejezze be ennek a cikknek az olvasását. Vagy még jobban teszi, ha megnézi a Fehérvár TV összeállítását az eseményről. Mi most inkább megpróbálunk a kulisszák mögé nézni, amihez szakértő segítséget is kaptunk Nagy Boglárkától, a Székesfehérvári Diáktanács elnökétől.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A képen balra Nagy Boglárka (Fotó: Simon Erika)

– A Diákparlamentet három év után ismét Fehérváron rendezték – kezdte Nagy Boglárka –, 300 diák érkezett városunkba  az elmúlt hétvégén. A három nap alatt bőven volt idő arra, hogy jobban megismerjük egymást. Igyekeztünk jó programokat kitalálni és összeállítani számukra. Ebben nagy segítségünkre volt a város önkormányzata is.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Megérkeztek a megyei diáktanácsok küldöttei (Fotó: Simon Erika)

– Szombaton például egy városismereti versenyt rendeztünk: egy telefonos applikáció letöltése után kellett különböző feladatokat megoldania a résztvevőknek. Így a több száz diák bejárta a Belvárost és felfedezte magának Székesfehérvárt.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

– A verseny végén az országalmánál gyűltünk össze mindannyian, ahol a Megadance táncegyüttes segítségével egy táncos flashmobot szerveztünk. Jó volt látni, hogy bár az elején csak páran táncoltunk, szép lassan 100-120 fősre duzzadt a velünk együtt mozgók száma. Szerintem egyébként ez volt az egyik legjobb hangulatú esemény az egész hétvégén.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Flashmob az Országalmánál (Fotó: Simon Erika)

 – Az estére még komolyabban készültünk: a vacsora után táncházat szerveztünk. Ezen felül volt Beugró is a versünnepesekkel, a Fehérvár Hangja döntősei is felléptek és meghívtuk Pixát is egy koncertre. Volt továbbá csocsózási lehetőség és képvetítés, akinek pedig ahhoz volt kedve, inkább barátkozott az ország minden pontjáról idesereglett diákokkal.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Vacsorázik a Diákparlament (Fotó: Nagy Boglárka)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Pixa koncertjén (Fotó: Nagy Boglárka)

 – A résztvevők összességében nagyon jól érezték magukat nálunk. Ahogy beszélgettem velük, az jött le, hogy leginkább a Belváros szépsége, hangulata nyűgözte le őket. Ezen felül dicsérték a város fiatalosságát, és azt is, hogy láthatóan milyen sokat tesz Székesfehérvár a fiatalokért. Szóval egy nagyon jó kis hétvége volt ez, és ha még eredménye is lesz, az lesz csak a hab a tortán.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A küldöttek az Országalmánál (Fotó: Simon Erika) 

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Galéria

Ez van

A hét embere

 • Egy hetes razzia indul az utakon
  Egy hetes razzia indul az utakon
 • A gyenge termés miatt többe kerülhet az alma
  A gyenge termés miatt többe kerülhet az alma
 • Véradás volt a Vörösmarty Színházban
  Véradás volt a Vörösmarty Színházban
 • Vászonszatyrot készíthetünk szombaton a Jancsárkert Piacon
  Vászonszatyrot készíthetünk szombaton a Jancsárkert Piacon
 • Hollandiából hozatott magának kábítószert egy magyar férfi
  Hollandiából hozatott magának kábítószert egy magyar férfi
 • Rabokat ítéltek ismét börtönbüntetésre
  Rabokat ítéltek ismét börtönbüntetésre
 • Végleg kivontak a forgalomból egy potencianövelőt
  Végleg kivontak a forgalomból egy potencianövelőt
 • Jól vizsgáztak az idei érettségizők
  Jól vizsgáztak az idei érettségizők

Eseménynaptár

 • Novák: csütörtökig a babaváró támogatást háromezren igényelték
  Novák: csütörtökig a babaváró támogatást háromezren igényelték
 • Földrengés volt Athén környékén
  Földrengés volt Athén környékén
 • HÍRADÓ 1-kor 2019. július 19.
  HÍRADÓ 1-kor 2019. július 19.
 • Nyilvános ülést tart a Kúria az ukrán hajóskapitány óvadékának ügyében
  Nyilvános ülést tart a Kúria az ukrán hajóskapitány óvadékának ügyében
 • Együtt a megkínzott állatokért
  Együtt a megkínzott állatokért
 • Utolsó üteméhez érkezett a Fiskális út teljes körű felújítása
  Utolsó üteméhez érkezett a Fiskális út teljes körű felújítása
 • A napokban zajlik a Herbarius tábor
  A napokban zajlik a Herbarius tábor
 • Nagy erejű robbanás történt az afgán fővárosban
  Nagy erejű robbanás történt az afgán fővárosban
 • Négykilónyi drogot hozatott magának Hollandiából egy mindszenti férfi
  Négykilónyi drogot hozatott magának Hollandiából egy mindszenti férfi