Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

Idén is lesz ingyenes kertmozi a Zichy ligetben

Idén is lesz ingyenes kertmozi a Zichy ligetben
Ingyenes kertmozi a Zichy ligetben (Fotó: Facebook/Kortárs Művészeti Fesztivál)

Nyolc napig ismét ingyen lehet kertmozizni májusban a Zichy ligetben. A Kortárs Művészeti Fesztivál ideje alatt esténként fél kilenctől rövidfilmekkel, egész estés magyar filmekkel és néhány nemzetközi közönségkedvenccel készülnek a szervezők. A büfé üzemeltetője még nincs meg.

Idén visszatér 2018 egyik legsikeresebb fehérvári programja: ismét ingyenes kertmozi lesz május közepén a Zichy ligetben. A Kortárs Művészeti Fesztivál nyolc napja alatt (május 11-18.) minden este 20:30-tól - vagyis a tavalyihoz képest fél órával később - a 7. Friss Hús Budapesti Nemzetközi Rövidfilmfesztivál és a Budapest International Documentary Festival (BIDF) rövidfilmjeivel kezdenek. A cél az, hogy az esti fő film így 21:30-kor, vagyis már biztosan sötétben kezdődjön majd, árulta el kérdésünkre Juhász Zsófia. 

– Szeretnénk a Barátság mozi stílusához illeszkedő filmeket válogatni – folytatta a Fehérvári Programszervező Kft. ügyvezetője –, és arra is törekszünk, hogy a saját közönségünket ne hozzuk kényszerhelyzetbe, ne kelljen a moziban futó és az ingyenes filmek között  választaniuk. A forgalmazókkal való egyeztetés nem egyszerű, nem könnyű feladat, de minden erőnkkel azon vagyunk, hogy a lehető leghamarabb színes programot állítsunk össze. A stíluson nem kívánunk változtatni, hiszen ez már bevált. Nem szeretnénk konkurálni a város másik mozijával.

A filmek válogatása során a fő szempont, hogy elsősorban magyar filmek legyenek műsoron, de szeretnének a programba csempészni néhány olyan alkotást is, mely nagyon népszerű volt a moziban, és - bár már nincs műsoron - mégis sokan keresik. A filmeken kívül tervezik közönségtalálkozók lebonyolítását is. Esőnapokban nem gondolkoznak, ahogy Juhász Zsófia fogalmazott: a kertmozinak megvan a maga bája és a veszélye is, vagyis kedvezőtlen időjárás esetén a vetítések elmaradnak. A székek száma idén is változatlan lesz, mert azt a vetítővászon méretéhez képest szakszerűen adták meg.

Bár büfét mindenképpen szeretnének, de ha nem jelentkezik olyan vállalkozó, aki itt árusítana, a szervezők nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Az ügyvezető kiemelte, hogy ez nem rajtuk múlik, ugyanis a vásározókkal való kapcsolattartás és szerződés nem a cégük feladata.

Ugyan részletes program még nincs, a fentiek alapján stílusban nagyjából a tavalyihoz hasonló felhozatalra érdemes készülni. Egy évvel ezelőtt sorrendben a Lajkó - Cigány az űrben, a Fantomszál, a Budapest Noir, a Csak még egyszer előre!, A Viszkis, Az állampolgár, a Kojot, a Jupiter holdja és a Genezis szerepelt műsoron.

Ezek alapján nem lennénk meglepve, ha idén a magyar filmek közül a Napszállta, az Egy nap, a Rossz versek, a Guerilla, a Nyitva, az Apró mesék, a Ruben Brandt, a gyűjtő, az X - A rendszerből törölve, a Remélem, legközelebb sikerül meghalnod :), a BÚÉK, a Piedone nyomában és a Kölcsönlakás közül több is ott lenne a végleges programban. A nemzetközi filmek közül pedig különös bája lenne, ha a november 1-je óta az ország legtöbb mozijában folyamatosan műsoron szereplő Bohém rapszódiát lehetne végignézni és hallgatni a Zichy ligetben. Még egyszer hangsúlyozzuk: ezek csak a cikkíró tippjei.

De ha már tippelgetünk:

 

A programról a következő hetekben a hivatalos Facebook-eseménynél folyamatosan közöl további részleteket a kertmozit is szervező Barátság mozit üzemeltető Fehérvár Programszervező Kft. 

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
 • Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt

Eseménynaptár

 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
 • Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
  Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
 • HÍRADÓ 2019. október 21.
  HÍRADÓ 2019. október 21.
 • Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
  Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
 • Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban
  Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban