Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

Már Vártalak néven nyit hamarosan pékség és közösségi tér a Fehérvári Pagony mellett

Már Vártalak néven nyit hamarosan pékség és közösségi tér a Fehérvári Pagony mellett
Épül a Már Vártalak a Fehérvári Pagony mellett (Fotó: Pápai Barna)

Nem a Fehérvári Pagony bővül, hanem egy új közösségi tér épül a gyerekkönyv és játékbolt mellett. A tavasz végétől, nyár elejétől főképp pékségként üzemelő hely neve Már Vártalak lesz.

Egy ideje már épül a Fehérvári Pagony szó szerinti tőszomszédságában valami. Mivel a két épületet tényleg csak a fal választja el, kézenfekvőnek tűnt, hogy a város egyik legkedvesebb boltja bővül. Nem ez történik azonban, tudtuk meg a Pagony jelenlegi, és egyben az új hely jövőbeni tulajdonosától.

– A Már Vártalak alapvetően egy pékség lesz a Pagony szomszédságában – árulta el Csabai Dóra. – Egyszerre lesz ez egy pékség, kisbolt, kultúrtér vagyis egy klasszikus kis találkozóhelynek szánjuk. Ugyanúgy szervezünk majd ide író-olvasó találkozókat, ahogy tarot klubot, kenyérkészítő workshopokat, szobakoncerteket, de akár borvacsorákat is. Utóbbi kettőt leginkább a pénteki és szombati hosszabb nyitvatartások idejére képzeltük el. 

A tervek szerint tavasz végén, nyár elején nyitnak majd, de pontos időpontot csak akkor árul el, ha már látja a munkálatok végét. A beruházás egy része Európai Uniós támogatásból valósul meg, erről az épülő hely előtti tábla is árulkodik. 

– Ez egy konkrét pékműhely lesz, az ahhoz tartozó minden felszereléssel – folytatta a tulajdonos. – Nem fagyasztott dolgokat fogunk árulni, hanem helyben, frissen készül minden. Vagyis lesz dagasztónk, sütőnk, hűtőkamránk és nyújtónk is, ahogy az kell. Kizárólag adalékanyagoktól mentes, minőségi alapanyagokkal dolgozunk majd. 

Pénteken a Pagony Facebook-oldalán megjelent az első álláshirdetés is, a végén egy árulkodó hashtaggel (#márvártalak):

Mivel azonos a tulajdonosi kör, felmerült az is, hogy közös bejárata lenne a Pagonynak és az új helynek. Csabai Dóra és férje ugyanazt a profizmussal vegyített családias hangulatot képzeli el az új kultúrtérben is, amit az elmúlt közel öt évben meghonosítottak a Királysor és a Budai út kereszteződésében található mesebirodalomban.

A fő elv a Már Vártalakban is ugyanaz lesz, mint a Pagonyban: minőséget nyújtanak szakértelemmel kísérve, mindezt kedvességgel és odafigyeléssel. Nem titkolt céljuk ezen felül, hogy a fehérvári hétköznapokba visszacsempésszék a klasszikus polgári pékségek és kávéházak hangulatát. 

A tulajdonosok elképzelései szerint a két helynek lesznek kapcsolódási pontjai, például a nagyobb rendezvények esetén plusz teret biztosít majd a Már Vártalak a könyvesboltnak. Ettől függetlenül a Pagonyban biztosan nem árulnak a jövőben sem kávét és croissant-t, viszont a szomszédban lehet majd szakácskönyvet kapni.

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
 • Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt

Eseménynaptár

 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
 • Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
  Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
 • HÍRADÓ 2019. október 21.
  HÍRADÓ 2019. október 21.
 • Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
  Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
 • Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban
  Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban