Cloudy1 °C
2020. január 26. vasárnap Vanda
Menü

A Kultúrtanszéken mutatták be először a Wellhello Fehérváron forgatott új klipjét

Május 9-én, csütörtök este rendhagyó eseménytől volt hangos a Petőfi Kultúrtanszék, ugyanis a rendkívül népszerű Fluor és Diaz, alias a Wellhello élőben, ünnepélyes köntösben mutatta be a Petőfi Kultúrtanszéken vadonatúj nótáját, a Barátomat, amelyben ráadásul Fehérváron látványosságai köszönnek vissza.

Nem titok, hogy a 2014 óta működő és óriási bulikat pörgető Wellhello erősen kötődik Székesfehérvárhoz, így a legtöbb városi fesztivál állandó vendégeiként megmozgatják a fiatalokat és idősebbeket egyaránt.

Ennek fényében egyáltalán nem meglepő, hogy a nagy megújulás után (egy kisebb balhénak köszönhetően lelépett a teljes zenekar, amely az alapító atyák barátságát is kikezdte) visszatértek a kezdetekhez, és városunkban, Székesfehérvár önkormányzatával együttműködve vették fel új klipjük videóanyagát, amelyet a nagyon is találó Barátom címmel láthat és hallhat a nagyérdemű.

A bemutatót követő pódiumbeszélgetésen városunk polgármestere, dr. Cser-Palkovics András válaszolt az első kérdésre: "A Barátom című szám ötlete onnan jött, hogy mindannyian szeretjük Székesfehérvárt, szerencsére mások is kedvelik, a Wellhellóért pedig nagyon sokan rajonganak, és az volt a cél, hogy az új szám által még többen szimpatizáljanak városunkkal."

A rögtönzött interjún többek között az is kiderült, hogy Karácson Tamás (Fluor) és Csöndör László (Diaz) nehéz időszakon vannak túl, barátságuk azonban töretlen maradt. Ezt megpecsételve Fluor is magára tetováltatta a Diaz karján már régóta díszelgő Wellhello-logót, ezzel is jelezve, hogy koránt sincs vége a sikerekben gazdag esztendőknek.

A Barátom premierjét követő pódiumbeszélgetés (Fotó: Pál Loránd)
A Barátom premierjét követő pódiumbeszélgetés (Fotó: Pál Loránd)

Hogy a közös folytatás méltó tálalást kapjon, legfrissebb daluk felvételéhez is különleges helyszín dukált: visszatértek oda, ahonnan Fluor karrierje indult, a királyok városába, Székesfehérvárra. A klipben fiatalokat láthatunk, akik a legkülönfélébb csínytevésekkel törnek borsot a járókelők orra alá (többek között a Belvárosban és az Országalmánál, de a legendás Háromágú is feltűnik egy-egy megható jelenet erejéig), ezzel pedig egyfajta nosztalgikus élményben lehet részük a gyerekkorukban igencsak vásott rajongóknak.

"Nekem Székesfehérvár a nagy elsők városa: itt talált meg az első nagy szerelem, itt szövődtek az igazi barátságok. Arra gondoltam, hogy ezt a fajta csodát írom bele az új dalba. Van egy olyan barátság, amely közel húsz éve tart: mi voltunk azok a rosszcsontok, akik lógtak a játszótéren, és mindig valami zsiványságon törték az agyukat. Jó erre visszaemlékezni, de remélem nemcsak múltja és jelenje, hanem jövője is lesz" - kezdte Fluor, majd Diaz folytatta a sort: "Óriási megtiszteltetés, hogy felkértek minket erre a számra. Először kicsit meg is ijedtem, mert ilyen zene elkészítése nem annyira egyszerű, de nagyon örültünk neki, hogy szabad kezet kaptunk a témát illetően. Az elmúlt időszakban megtapasztaltuk, hogy nem minden az, aminek látszik, de ami biztos, hogy a Tomi az egyik legjobb cimborám, úgyhogy ez a szám picit rólunk is szól, de számos régi barátnak is szól."

És ha ez még nem lenne elég, akkor Fluor 2005-ben forgott Beton című videója is megelevenedik a vadiúj képsorokon: a tizennégy évvel ezelőtt készült felvételek frissített változatai (értsd: az évszámnak megfelelő) is bekerültek a klipbe, természetesen változatlan szereposztással.

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét sztorija

 • Öröm és boldogság- Prospero előadás
  Öröm és boldogság- Prospero előadás
 • Ukrán repülő - Iráni külügyminiszter: börtönben van a vétkes
  Ukrán repülő - Iráni külügyminiszter: börtönben van a vétkes
 • Hétfőn lesz az auschwitzi haláltábor felszabadításának 75. évfordulója
  Hétfőn lesz az auschwitzi haláltábor felszabadításának 75. évfordulója
 • 400 új parkoló - ezt is tartalmazza a most induló kórházfejlesztés
  400 új parkoló - ezt is tartalmazza a most induló kórházfejlesztés
 • Szálló por - Ismét többfelé kifogásolt a levegőminőség
  Szálló por - Ismét többfelé kifogásolt a levegőminőség
 • Folytatódik a török földrengés túlélői utáni kutatás, nőtt a halottak száma
  Folytatódik a török földrengés túlélői utáni kutatás, nőtt a halottak száma
 • Megölte apját egy tizenöt éves fiú Orgoványban
  Megölte apját egy tizenöt éves fiú Orgoványban
 • A tervek szerint halad a Szőke Tisza gőzhajó mentése Szegeden
  A tervek szerint halad a Szőke Tisza gőzhajó mentése Szegeden

Eseménynaptár

 • Népszerű az ÉletMentő applikáció
  Népszerű az ÉletMentő applikáció
 • Nyolcadik alkalommal rendezik meg a Fehérvári Utazás Kiállítást
  Nyolcadik alkalommal rendezik meg a Fehérvári Utazás Kiállítást
 • A hadsereget is bevetik a koronavírus terjedése elleni küzdelemben
  A hadsereget is bevetik a koronavírus terjedése elleni küzdelemben
 • Kóbor János lesz az év első Fecsegőjének vendége
  Kóbor János lesz az év első Fecsegőjének vendége
 • Visszahívott egy orosz eredetű kekszet a NÉBIH
  Visszahívott egy orosz eredetű kekszet a NÉBIH
 • Aláírta a Brexit feltételrendszerét rögzítő megállapodást Boris Johnson
  Aláírta a Brexit feltételrendszerét rögzítő megállapodást Boris Johnson
 • Koronavírus - Szakértő: már kifejlesztettek egy gyorstesztet
  Koronavírus - Szakértő: már kifejlesztettek egy gyorstesztet
 • Kerti izsóp: szép, hasznos, és különleges igényei sincsenek
  Kerti izsóp: szép, hasznos, és különleges igényei sincsenek
 • Vigasságcsinálók Bálja a Malom utcai Táncházban
  Vigasságcsinálók Bálja a Malom utcai Táncházban
 • Osztályviadallal és királyválasztással zárult a Ciszterci Diáknapok
  Osztályviadallal és királyválasztással zárult a Ciszterci Diáknapok
 • Balesettel indult a nap: busz és autó ütközött Gyöngyösön
  Balesettel indult a nap: busz és autó ütközött Gyöngyösön
 • Együttműködési megállapodás az Óbudai Egyetemmel
  Együttműködési megállapodás az Óbudai Egyetemmel
 • Eltűnt móri férfit keresnek
  Eltűnt móri férfit keresnek