Clear sky22 °C
2019. október 21. hétfő Orsolya
Menü

Iskoláskorú gyerekekre célzott a székesfehérvári Budai úti lövöldöző, ítéletet hirdetett a bíróság

Iskoláskorú gyerekekre célzott a székesfehérvári Budai úti lövöldöző, ítéletet hirdetett a bíróság
Megszületett az első fokú ítélet a Budai úti lövöldöző ügyében Székesfehérváron (Fotó: PB)

Már állt a bíróság előtt testi sértésért M. László, akit most nyolc év letöltendő fegyházbüntetésre ítélt első fokon a Székesfehérvári Járásbíróság.

Bár korábban „csak” gázspray-vel és társaival – ahogy a bíróság fogalmazott – követett el testi sértést M. László, de állt már bíróság előtt, és korábbi cselekményeiért felfüggesztett börtönbüntetést kapott. De nem ez volt a szerdai elsőfokú ítélethirdetés egyetlen elgondolkodtató momentuma: a vádlott alig néhány nappal a próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés próbaidejének lejárta után vásárolta engedély nélkül tartott fegyverét, és mind az öt személy, akikre célzott lövést adott le, iskolás gyermek volt.

A vádirat szerint a vádlott 2018. áprilisában Tatabányán vásárolt engedély nélkül egy légpuskát a hozzá tartozó távcsővel és lövedékekkel együtt, amelyeket az általa bérelt ingatlanban tartott. 2018. április 16-án pedig néhány sör és rövidital elfogyasztását követően, a kora délutáni órákban - a köznyugalmat súlyosan megzavarva – székesfehérvári otthona ablakából a légpuskával öt célzott lövést adott le a Budai úti Interspar parkolója környékén közlekedő, illetve a buszmegállóban várakozókra. A lövés az egyik sértettet a jobb combján, míg a másik két kiskorú sértett egyikét a hátán, a másikat pedig a bal szeme alatt találta el. A további két célzott lövés a szintén kiskorú sértetteket nem találta el, a lövedékek mellettük a földbe csapódtak.

Bár M. László bocsánatot kért a sértettektől és a székesfehérváriaktól is – amit a bíróság enyhítő körülményként értékelt, ahogy azt is, hogy a vádlott a cselekmény elkövetésekor nem volt tudatánál –, ám ezzel szemben a súlyosító körülmények túlsúlyban voltak: többek között a büntetett előélet, vagy visszaeső mivolta. És bár önmagát megtévesztett vásárlónak próbálta beállítani, aki légpuskát vásárolt, a bíróság végül megállapította, M. Lászlónak tapasztalatokkal rendelkezőként tudnia kellett volna, hogy pontosan mit tart a kezében.

A Székesfehérvári Járásbíróság végül egy rendbeli lőfegyverrel visszaélés bűntettében, öt rendbeli testi sértés bűntettének kísérletében és egy rendbeli garázdaság bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat. Ezért őt nyolc év fegyház fokozatban végrehajtandó szabadságvesztésre és nyolc év közügyektől eltiltásra ítélte. Az elsőfokú ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbeztek. 

Mivel a vádlott esetében fennáll a bűnismétlés lehetősége, az esetleges szökés, elrejtőzés veszélye, így előzetes letartóztatásban marad.

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Visszaadja alpolgármesteri megbizatását Brájer Éva
  Visszaadja alpolgármesteri megbizatását Brájer Éva
 • Nyoma veszett egy magyar turistának Erdélyben
  Nyoma veszett egy magyar turistának Erdélyben
 • Holnap kezdődnek a Rákóczi Szövetség programjai
  Holnap kezdődnek a Rákóczi Szövetség programjai
 • Elindult a gyűjtés: öltöztessük együtt fehérbe az adventi kórus fehérvári kisangyalait!
  Elindult a gyűjtés: öltöztessük együtt fehérbe az adventi kórus fehérvári kisangyalait!
 • Bordélyházat üzemeltető személyeket vettek őrizetbe Hegyeshalomban
  Bordélyházat üzemeltető személyeket vettek őrizetbe Hegyeshalomban
 • Nemzeti ünnep - módosított útvonalon közlekednek az autóbuszok
  Nemzeti ünnep - módosított útvonalon közlekednek az autóbuszok
 • VIII. Paál István Fesztivál - országos amatőr színjátszó találkozó városunkban
  VIII. Paál István Fesztivál - országos amatőr színjátszó találkozó városunkban
 • Orbán: a kormány minden polgármesterrel és képviselőtestülettel együttműködik, amely erre kész
  Orbán: a kormány minden polgármesterrel és képviselőtestülettel együttműködik, amely erre kész

Eseménynaptár

 • Jogerős a fehérvári választási eredmény - várhatóan pénteken lesz az alakuló ülés
  Jogerős a fehérvári választási eredmény - várhatóan pénteken lesz az alakuló ülés
 • Rio Star - Latin-Amerika legnagyobb óriáskerekét avatják fel Rio de Janeiróban
  Rio Star - Latin-Amerika legnagyobb óriáskerekét avatják fel Rio de Janeiróban
 • Meteorológiai szolgálat: Észak-Európában már téli idő van
  Meteorológiai szolgálat: Észak-Európában már téli idő van
 • HÍRADÓ 1-kor 2019. október 21.
  HÍRADÓ 1-kor 2019. október 21.