Partly cloudy16 °C
2021. április 11. vasárnap Zsolt, Leó
Menü
Házhozszállítás

Ilyen volt 2019 az fmc.hu-n: február

Ilyen volt 2019 az fmc.hu-n: február
Megújul az Aranybulla-emlékmű környezete (Fotó: szekesfehervar.hu)

38 éves lett fehérvár kedvenc kígyója, a tíz legjobb vidéki cukrászda közé választották a Damniczkit és családbarát sétálóhely lesz az Aranybulla környékén - mindez februárban derült ki. Az év második hónapjában hosszabban beszélgettünk a város egyik legismertebb zenészével, Pixával, és bemutattuk egy háromgyerekes katonacsalád szívhez szóló történetét is.

Február 5., kedd
Gyönyörűen megújul az Aranybulla környéke – nézd meg a látványterveket!

Gyalogosbarát sétányok, sok pad és rendezvényterület – az Aranybulla-emlékmű eddig is különleges értékkel bírt Székesfehérvár életében, ám a megújulást követően méltó közösségi hellyé is válhat. Tovább a teljes cikkre...

Február 6., szerda
Hol és hogyan tudod leadni a használt sütőolajat Fehérváron?

Egyetlen csepp olaj akár 1000 liter édesvizet is beszennyezhet, szóval ha nem muszáj, akkor ne a lefolyót válasszuk, ha meg akarunk szabadulni tőle. Tovább a teljes cikkre...

Február 14., csütörtök
Házassági ajánlat a bankban, meddő pár három gyerekkel – egy fehérvári katonaházaspár szívhez szóló története

Nehéz – nem, inkább lehetetlen – külön-külön idézni tőlük. Szó szerint egymás mondatait fejezik be ugyanis. Tizenöt éve házasok, ritkán látott összhang és harmónia sugárzik belőlük. Pedig a sorsuk többször is vett olyan fordulatot, amit még egy filmdráma forgatókönyvírói is megirigyelnének. Tovább a teljes cikkre...

Február 15., péntek
Hatvan órás Spartan versenyre készül a fehérvári tűzoltó

Első magyarként vehet részt egy hatvan órás Spartan versenyen a székesfehérvári Ódor Péter. A tűzoltó már most aktívan edz a kihívásra, ami júniusban vár rá Namíbiában. Tovább a teljes cikkre...

Február 20.,szerda
Lélegzetelállító tavaszköszöntő videón a napsütötte Sóstói Természetvédelmi Terület

Bár még február közepén járunk - ami bőven télnek számít - pár napra kisütött a nap, és egy lájtos ízelítőt kaptunk abból, mit is tartogat számunkra a tavasz. Csak jönne már! Na, ennek köszönhetően a drónvideósok is kimerészkedtek a szabadba, és olyan felvételt kaptunk a fényben úszó Sóstói Természetvédelmi Területről, hogy nem győztünk kapkodni az állunk után. Tovább a teljes cikkre...

Február 21., csütörtök
Székesfehérvár a legélhetőbb város! - interjú Tóth Dániel Györggyel, alias Pixával

Pixa neve mára megkerülhetetlen a hazai könnyűzenei iparban. Az évek alatt számos slágert produkált, többek között Snoop Doggal is dolgozott, és Magyarország legnagyobb fesztiváljain táncoltatja meg a közönséget megmutatván, hogy jelenleg miért is ő az egyik legtehetségesebb magyar DJ. Pixa fehérvári származására rendkívül büszke, így számára mindig is városunk marad az etalon, amely központi szerepet töltött be karrierje alakulásában. Erről, a zenéről, a kezdeti évekről és a jövőről kérdezte Palkó Zsuzsanna, a Vörösmarty Rádió műsorvezetője. Tovább a teljes cikkre...

Február 23., szombat
38 éves lesz Fehérvár leghíresebb kígyója

Több ezer fehérvári gyermek használta már mászókaként, kapott megszámlálhatatlan simogatást, mégsem támadott meg senkit. Nem kérdés, miénk a világ egyik legkedvesebb óriáskígyója! Tovább a teljes cikkre...

Február 26., kedd
A tíz legjobb vidéki cukrászda közé választották a fehérvári Damniczkit

Az ország legjobb éttermeit díjazta február 25-én este a Dining Guide, de több más díj mellett a legjobb vidéki cukrászdákat is elismerték. Ezek közé választották a fehérvári Damniczkit is. Tovább a teljes cikkre...

Február 27., szerda
A fehérvári kenyér, ami egyhetesen is finom

A cukrászdában – teljesen jogosan – azt képzeli az átlagember, hogy csak fénylő tetejű dobostortát, habos krémest vagy mézes zserbót lehet kapni. Pedig nem kéne így lennie, mert nem mindenki rajong a cukorcsodákért. De léteznek még fehér hollók: egy maroshegyi cukrászdában Nagy Miklós mestercukrász a süteményeken, tortákon túl igazi, kovásszal készült kenyeret is süt, amibe nemcsak a jó minőségű lisztet, a krumplit vagy a magokat teszi bele, hanem a szívét-lelkét is. Tovább a teljes cikkre...

"Minden nap úgy kelek fel, hogy ilyen mázli a világon nincs" - interjú Nemes Annával

A dunaújvárosi Nemes Anna Székesfehérvár érintésével már egészen fiatalon áttette székhelyét Budapestre, hogy minden lépcsőfokot megmászva az egyik országos tv-csatorna, az ATV és manapság már az ATV Spirit híradósaként nap mint nap első kézből tájékoztassa az embereket. Lelkiismeretes munkája nem maradt észrevétlen, ugyanis nemrég a Szóvivők bálján sajtódíjjal jutalmazták. Annával a kitüntetésről, a kezdetekről, a híradózásról és a gyermekhospice területén végzett önkéntes munkájáról is beszélgettünk. Tovább a teljes cikkre...

Februárban történt még ez is:

Újabb használt autós átverés, székesfehérvári érintettel
Hamarosan tilos lesz a munkahelyi számítógép magáncélú használata
Megszüntették az egyik fehérvári trolloldalt
Megújult a traumatológiai ambulancia Székesfehérváron
Akár ötszáz férőhelyes parkolóház is épülhet a Palotai úton
Elkezdődött a Hóvirágünnep - nézd meg, milyen gyönyörű a már fehéredő virágszőnyeg!
Változik a székesfehérvári buszmenetrend március 1-től
A világ tíz legjobb új stadionja közé került a Vidi-aréna
Megnyílt a Titkok Háza Tudományos Élményközpont
Mi lesz veled, ökölvívás? És Székesfehérváron?

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Házhozszállítás

Most olvassák


Ez van

A hét sztorija

 • Tudod, mi az a Tacfit?
  Tudod, mi az a Tacfit?
 • Mától lehet beiratkozni az általános iskolákba
  Mától lehet beiratkozni az általános iskolákba
 • Újra meghirdetik a Közfoglalkoztatásból versenyszférába elnevezésű programot
  Újra meghirdetik a Közfoglalkoztatásból versenyszférába elnevezésű programot
 • Kitüntették a rendőröket, akik a Margit kórházban keletkezett tűzből két férfit mentettek ki
  Kitüntették a rendőröket, akik a Margit kórházban keletkezett tűzből két férfit mentettek ki
 • Április 18-ig teljesíthető a Tavaszköszöntő túra
  Április 18-ig teljesíthető a Tavaszköszöntő túra
 • Fiatal kutatók mutatkozhatnak be az őszi Moskovszky-konferencián
  Fiatal kutatók mutatkozhatnak be az őszi Moskovszky-konferencián
 • Újabb rekortán borítású futópálya épül városunkban
  Újabb rekortán borítású futópálya épül városunkban
 • Fejérben újabb 445 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést
  Fejérben újabb 445 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést

Eseménynaptár

 • Plázákban szólnak holnap a költészet napi versek
  Plázákban szólnak holnap a költészet napi versek
 • Magyarország segít Szlovákiának az orosz oltóanyag bevizsgálásában
  Magyarország segít Szlovákiának az orosz oltóanyag bevizsgálásában
 • Szinte minden idős megkapta már a védőoltást
  Szinte minden idős megkapta már a védőoltást
 • A Vörösmarty Mihály Könyvtár is bekapcsolódik a Földrajz Éjszakája rendezvénysorozatba
  A Vörösmarty Mihály Könyvtár is bekapcsolódik a Földrajz Éjszakája rendezvénysorozatba
 • Az átoltottság növekedésével visszatérhet a gazdaság dinamikus növekedése
  Az átoltottság növekedésével visszatérhet a gazdaság dinamikus növekedése
 • Elefánt-babamérlegre gyűjt a Fővárosi Állatkert
  Elefánt-babamérlegre gyűjt a Fővárosi Állatkert
 • Újabb csaló üzenetekre figyelmeztet a Nemzeti Kibervédelmi Intézet
  Újabb csaló üzenetekre figyelmeztet a Nemzeti Kibervédelmi Intézet
 • HÍRADÓ 2021. április 9.
  HÍRADÓ 2021. április 9.
 • Mi lesz a székesfehérvári Akóts-malom sorsa?
  Mi lesz a székesfehérvári Akóts-malom sorsa?