2018. október 23. kedd Gyöngyi
Menü

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Hétvégén rendezték a 2017-es Diákparlamentet. A Székesfehérvárra érkező 300 tanuló túl azon, hogy a diákokat érintő legfontosabb ügyeket megtárgyalta és azt végül a szakpolitikusoknak előterjesztette, azért jól is érezte magát városunkban. Beszámoló - sok képpel.

Aki arra kíváncsi, hogy milyen, egyébként valóban fontos ügyekről és azok megtárgyalásáról szólt az idei Diákparlament, az most fejezze be ennek a cikknek az olvasását. Vagy még jobban teszi, ha megnézi a Fehérvár TV összeállítását az eseményről. Mi most inkább megpróbálunk a kulisszák mögé nézni, amihez szakértő segítséget is kaptunk Nagy Boglárkától, a Székesfehérvári Diáktanács elnökétől.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A képen balra Nagy Boglárka (Fotó: Simon Erika)

– A Diákparlamentet három év után ismét Fehérváron rendezték – kezdte Nagy Boglárka –, 300 diák érkezett városunkba  az elmúlt hétvégén. A három nap alatt bőven volt idő arra, hogy jobban megismerjük egymást. Igyekeztünk jó programokat kitalálni és összeállítani számukra. Ebben nagy segítségünkre volt a város önkormányzata is.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Megérkeztek a megyei diáktanácsok küldöttei (Fotó: Simon Erika)

– Szombaton például egy városismereti versenyt rendeztünk: egy telefonos applikáció letöltése után kellett különböző feladatokat megoldania a résztvevőknek. Így a több száz diák bejárta a Belvárost és felfedezte magának Székesfehérvárt.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

(Fotó: Simon Erika)

– A verseny végén az országalmánál gyűltünk össze mindannyian, ahol a Megadance táncegyüttes segítségével egy táncos flashmobot szerveztünk. Jó volt látni, hogy bár az elején csak páran táncoltunk, szép lassan 100-120 fősre duzzadt a velünk együtt mozgók száma. Szerintem egyébként ez volt az egyik legjobb hangulatú esemény az egész hétvégén.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Flashmob az Országalmánál (Fotó: Simon Erika)

 – Az estére még komolyabban készültünk: a vacsora után táncházat szerveztünk. Ezen felül volt Beugró is a versünnepesekkel, a Fehérvár Hangja döntősei is felléptek és meghívtuk Pixát is egy koncertre. Volt továbbá csocsózási lehetőség és képvetítés, akinek pedig ahhoz volt kedve, inkább barátkozott az ország minden pontjáról idesereglett diákokkal.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Vacsorázik a Diákparlament (Fotó: Nagy Boglárka)

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

Pixa koncertjén (Fotó: Nagy Boglárka)

 – A résztvevők összességében nagyon jól érezték magukat nálunk. Ahogy beszélgettem velük, az jött le, hogy leginkább a Belváros szépsége, hangulata nyűgözte le őket. Ezen felül dicsérték a város fiatalosságát, és azt is, hogy láthatóan milyen sokat tesz Székesfehérvár a fiatalokért. Szóval egy nagyon jó kis hétvége volt ez, és ha még eredménye is lesz, az lesz csak a hab a tortán.

Diákparlament Insider - Ami a beszámolókból kimaradt

A küldöttek az Országalmánál (Fotó: Simon Erika) 

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Galéria

Ez van

 • Október 23. - ünnepi megemlékezés és utcaszínház
  Október 23. - ünnepi megemlékezés és utcaszínház
 • Húszéves a Fejér Megyei Osteoporosis Klub
  Húszéves a Fejér Megyei Osteoporosis Klub
 • Drónos ételfutárokat indít az Uber
  Drónos ételfutárokat indít az Uber
 • Október 23. - Ingyenes programok a múzeumban
  Október 23. - Ingyenes programok a múzeumban

A hét embere

Eseménynaptár

 • HÍREK 2018. október 22.
  HÍREK 2018. október 22.
 • Csütörtökön döntenek a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatásáról
  Csütörtökön döntenek a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatásáról
 • Rendkívüli jégeső zúdult Rómára
  Rendkívüli jégeső zúdult Rómára
 • Illegális migránsokat állítottak meg a magyar-román határnál
  Illegális migránsokat állítottak meg a magyar-román határnál
 • 1956-os relikviával gazdagodott a Nemzeti Múzeum
  1956-os relikviával gazdagodott a Nemzeti Múzeum
 • Október 23. - Rétvári: Magyarország a hősök földje
  Október 23. - Rétvári: Magyarország a hősök földje
 • Számos intézkedéssel segítik a temetőlátogatást Fehérváron
  Számos intézkedéssel segítik a temetőlátogatást Fehérváron
 • Nyomoznak a kárpátaljai magyarellenes plakátok miatt
  Nyomoznak a kárpátaljai magyarellenes plakátok miatt
 • Nyomoz a rendőrség a Vas megyei kutyatámadás miatt
  Nyomoz a rendőrség a Vas megyei kutyatámadás miatt