Sima győzelmet aratott Kecskeméten az Alba
Fehérvár Médiacentrum fotója
KTE KK

Az idei előszezon első tesztmérkőzésén Vojvodáék a négyből három negyedet nyerve magabiztos győzelmet arattak a KTE vendégeként.

Kiválóan kezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát szombaton az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata. Alejandro Zubillaga alakulata a KTE Duna Aszfalt otthonában egészen sima, 100-79 arányú győzelmet aratott.

Az Albában egészen jól muzsikáltak az új játékosok: Thomas 24 (ebből öt tripla volt!), Horne 19, a visszatérő Filipovity 13, Nichols 12 (10 gólpasszt is jegyezhetett!), Smith 10 pontot szerzett. A játék minden fontosabb elemében jobb volt a fehérvári egylet, teljesen megérdemelten diadalmaskodott a korábbi szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics gárdája ellen.

A Zubillaga-csapat jövő hét végén Oroszlányban szerepel a Bányász-kupán, ahol szombaton, 15 órától a BC Timisoara lesz az ellenfele az elődöntőben, másnap pedig az eredménytől függően játszik a fináléban, vagy a harmadik helyért a házigazda Oroszlány vagy a Komárno ellen.