Fehérváron tanácskoztak a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének tagjai
·Kultszínház·Utolsó frissítés: undefined
Fehérvár Médiacentrum fotója
Simon Erika
Fehérváron tanácskoztak a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének tagjai
·Kultszínház·Utolsó frissítés: undefined

A teátrumok fenntartása, finanszírozási lehetőségek, a színházi közösség ereje, a színházművészet - ezek kerültek előtérbe a Vörösmarty Színházban csütörtökön. Székesfehérváron tartották a vidéki színházigazgatók találkozóját.

Országos találkozóval indult az év a Vörösmarty Színházban: vidéki színházigazgatók tapasztalatokat cseréltek, és megvitatták többek között a színházművészet fontosságát, valamint a teátrumok együttműködését.

Kirják Róbert, a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének elnöke kiemelte: fontos, hogy az aktuális kérdéseket, problémákat személyesen meg tudják vitatni.

A megyei jogú városok legfontosabb kulturális intézményei a színházak és fontos azok működéséről, valamint működtetéséről is beszélni - fogalmazott Székesfehérvár polgármestere az eseményen.

Cser-Palkovics András arról is beszélt, a tárgyalássorozatok már megkezdődtek az intézmények közös fenntartására vonatkozóan az állam és az önkormányzatok között.  

"Fontos üzenete van a mai színháznak, ezért az intézmények fenntartása és megtartása elengedhetetlen!"-  erről már Cseke Péter, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház igazgatója beszélt a találkozón.

A csütörtök délutáni eseményen 14 teátrum: a Budaörsi Latinovits Színház, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház, a tatabányai Jászai Mari Színház (Népház), a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház, a Miskolci Nemzeti Színház, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház, a Pécsi Nemzeti Színház, a Soproni Petőfi Színház, a Szegedi Nemzeti Színház, a Szigligeti Színház, a szombathelyi Weöres Sándor Színház, a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház, a Győri Nemzeti Színház vezetői vettek részt a házigazda, Szikora János meghívására.

A teátrum igazgatója köszöntőjében kiemelte: "Ma vidékinek lenni és vidéki színházat csinálni, másként van a közgondolkodásban, mint a valóságban. Azaz az lehet az ember benyomása, hogy ma Magyarországon, ami érdekes, ami értékes, fontos, az Budapesten történik, pedig Magyarország nem azonos Budapesttel, a magyar színház pedig messze nem azonos a budapesti színházzal. Meggyőződésem, hogy a vidéki színház, az a magyar színház" - tette hozzá Szikora János.

Az országos fórumon arról is szó volt, hogy a teátrumok részére egy külön programot is indítanak majd, amely a fiatal színészek pályafutását támogatja. 

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek