Szeptember 2-án ismét megszólalnak a szirénák Fehérváron
·Hírekszirénapróba·Utolsó frissítés: undefined
Fehérvár Médiacentrum fotója
Facebook/BMOKF
Szeptember 2-án ismét megszólalnak a szirénák Fehérváron
·Hírekszirénapróba·Utolsó frissítés: undefined

Székesfehérvár külső védelmi tervének részleges gyakorlására kerül sor szeptember 2-án, kedden délelőtt. Az oktatási intézményekben pedig tűzriadó-gyakorlatot hajtanak végre.

A lakosság védelme érdekében külső védelmi terv készítésére és gyakoroltatására kötelezettek azok a települések, amelyek vonzáskörzetében úgynevezett felső küszöbértékű – veszélyes anyagokkal foglalkozó – üzem működik. Székesfehérvár is rendelkezik külső védelmi tervvel, amelyet az esetleges vészhelyzetek könnyebb felszámolása érdekében évente részlegesen, háromévente pedig teljeskörűen gyakorolnak a szakemberek.

Az idei, részleges gyakorlás a közreműködő szervezetek számára eligazítással kezdődik. Ezen a napon 10.50-kor a város általános és középiskoláiban, valamint a felsőoktatási intézményekben tűzriadó-gyakorlatot tartanak.

A gyakorlás közös biztonságunkat szolgálja, az esetleges kellemetlenségek miatt az érintettek türelmét kérik a közérdekű feladat ellátásában résztvevők!

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek