Ingyenes jégeső-riasztó szolgáltatás indultIngyenes jégeső-riasztó szolgáltatás indult
A Jégeső.hu irányítószám alapján küld figyelmeztetést, ha az adott körzetben jégeső várható. A rendszer 30–60 perccel korábban értesíti a felhasználót Viberen vagy SMS-ben.
Ingyenes jégeső- és heveszivatar-riasztó szolgáltatás indult. A rendszer irányítószám alapján figyelmeztet, ha jégeső veszélye várható.
A Jégeső.hu használatához csak a telefonszámot és az irányítószámot kell megadni, más adatot nem kérnek. Ha az adott körzetben jégeső várható, a rendszer 30–60 perccel korábban riasztást küld a telefonra Viberen vagy SMS-ben.
A szolgáltatás közleménye szerint a figyelmeztetés segíthet abban, hogy az értékeket még időben biztonságba lehessen helyezni. Az autóval például garázsba vagy más védett helyre lehet állni.
A szolgáltatás ingyenes, és jégeső, valamint heves zivatar miatt ad riasztást. Az értesítés az irányítószám alapján érkezik.
Borítókép: Időkép/Hardi Sándor



