Az országban elsőként professzionális konténerekben fertőtlenítik a mentőautókat Székesfehérváron Az országban elsőként professzionális konténerekben fertőtlenítik a mentőautókat Székesfehérváron
A vadonatúj mentesítő zóna kialakítását több mint 18 millió forinttal támogatta a város Önkormányzata, az alkatrészeket a járvány után más célokra tudják hasznosítani. A speciális egységet dr. Cser-Palkovics András polgármester, illetve Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok is megnézte pénteken délután.
A COVID-19 betegeket, illetve fertőzésgyanús pácienseket szállító mentőautókat eddig a Börgöndi úti VOLÁN telepen sterilizálták. A koronavírus okozta rendkívüli helyzetben szükségessé vált, hogy ezt a speciális feladatot a székesfehérvári mentőállomáshoz közeli ponton végezhessék el, biztosítva a mentőegységek gyors és folyamatos bevethetőségét.
A három részből álló Fejér megyei mentesítő zónát a székesfehérvári mentőállomás mellett alakították ki. Az első egységben kívül fertőtlenítik a mentőket, a másodikban az ózongenerátoros belső fertőtlenítés, takarítás zajlik, míg a harmadik egységben feltöltik a járműveket védőfelszerelésekkel.
A pénteki bejáráson dr. Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki az összefogás, a támogatás kapcsán. Úgy fogalmazott: „Bízunk abban, hogy országos tekintetben sikerült mintát adnunk, és hasonló kezdeményezések más megyékben is megvalósulnak. Mi városként 18,3 millió forint támogatást biztosítottunk. Azt a megállapodást kötöttük, hogy ha az állam később megfinanszírozná a beruházást, akkor a visszajövő pénzt a mentőállomásra lehet fordítani.”
A beruházáshoz az RBD is hozzájárult. Rotter Balázs RBD szurkolói tag elmondta, csináltattak Székesfehérvár- és Videoton-címeres védőmaszkokat, majd a befolyt félmillió forintot célirányosan átutalták a város adományszámlájára.
Dr. Vörös Péter, az Országos Mentőszolgálat közép-dunántúli regionális igazgatója arról szólt, hogy a székesfehérvári egység teljesen egyedülálló az országban, hiszen nincs még egy olyan professzionális rendszer, melyet speciálisan erre a célra fejlesztettek ki. A teljes fertőtlenítő és eszközpótló művelet 45-60 percet igényel.
(Szerkesztő: Szabó Petra)