Újabb botrány a Velence Korzón: bontani kezdték a térkövet, a polgármester kihívta a rendőrségetÚjabb botrány a Velence Korzón: bontani kezdték a térkövet, a polgármester kihívta a rendőrséget
A Velence Korzót üzemeltető GOMI Kft. kedden a parkolóban lévő térköveket kezdte felszedni, és elkezdte lezárni a parkolót.
"Gerhard Ákos polgármester azonnal kihívta a rendőrséget, felkereste a helyszínt, ahol egyeztetett a rendőrség megjelent képviselőjével. A rendőrség álláspontja az, hogy mivel feltételezi a szerződéses viszony meglétét az önkormányzat és a GOMI Kft. között, ezért bármilyen szerződésbe ütköző változtatásnak, rongálásnak helyt ad." - olvasható a bejegyzésben.
Mikor lehet újra végigsétálni a Velence Korzón?
A korzót üzemeltető cég és a város közötti rossz viszony már több éves történet, amely akkor vett újabb fordulatot, amikor a cég lezárta a partszakaszt.
Az üzemeltető GOMI Kft. karbantartásra hivatkozva zárta be a kapukat. Az ügy egyelőre jogi mederben folyik, ám a lakosok kevésbé türelmesek, azonnali megoldást szeretnének.
"Hazamenjek a flexért?" - hangzott el az egyik jelenlévőtől az október 12-i lakossági fórumon, amelyet Velence város polgármestere, Gerhard Ákos tartott a kerítések tövében. "Nem biztatnám a jelenlévőket a kerítésbontásra" - hangsúlyozta akkor a polgármester, majd hozzátette, hogy az önkormányzat a lassabb, de törvényes utat választja, így nem tudni mikor lehet ismét végigsétálni a Korzó előtti részen.
Frissítés 10.21. 12.50
Velence város közösségi oldalán jelent meg a hír, hogy az üzemeltető cégnek 3 napon belül el kell bontania a kerítést.
A hatóságok vizsgálják az ügyet
Az önkormányzat eddig a következő lépéseket tette meg:
- Birtokvédelmi eljárást kezdeményezett, és azonnali ideiglenes intézkedést kért a kerítés ügyében.
- A parkoló elzárása ügyében feljelentést tett a rendőrségen.
- Az építési hatóságtól tájékoztatást kért arról, hogy a GOMI Kft. milyen építési tevékenység végzésére tett bejelentést és nyújtott be kérelmet, amelynek alapján építési területté nyilvánította a teljes partszakaszt.
Szennyvíz folyhatott a Korzónál a Velencei-tóba
Ezen kívül Velence város közösségi oldalán több poszt is foglalkozik azzal, hogy az elmúlt években mennyit romlott a Korzó állaga. Az igazságügyi szakértői vélemény szerint a parton lévő napozóteraszokra a Kft.-nek nem volt engedélye. Ez még csak a kisebbik baj volt, hiszen az építményeket WPC-alapra helyezték, így az elemek az évek során el kezdtek töredezni. Hogy a hibákat elfedjék, zöld műfűvel terítették le a felületeket.
"A napozóteraszokra létesített faépítmények engedély nélkül kiépített szennyvízelvezető csöveit nem csatlakoztatták a Korzó szennyvízelvezető hálózatához. Részben a csapadékvíz rendszerbe, részben a talajba vezették, végső soron mindkét esetben a szennyvíz (mosóvizek, vegyszeres víz, öblítő víz) az építményekből a Velencei-tóba jut" - olvasható az egyik bejegyzésben.
Egy másik poszt azzal foglalkozott, hogy a Korzón lévő játszótéren balesetveszélyes a csúszda, kagylósodott a gumiburkolat és a fafelületek nem lettek lekezelve.
Miért kerítették el a Velence Korzót?
A budapestkornyeke.hu információi szerint az üzemeltető szerintük a kerítéssel akarja felsrófolni az üzletek által fizetett hozzájárulási díjat. Van, aki 20%-os emelésről beszél. Az egyik büfés elmondta, hogy a szezononként 3 millió forintot fizet, most 3,6 milliót kérhetnek.