1 évnél régebbi cikk

A Falcóra készül, de rájátszásbeli ellenfélre vár az Alba
Simon Erika / Arconic-Alba Fehérvár

A Szolnok elleni sikernek, no meg a rivális Zalaegerszeg vereségének köszönhetőn egy fordulóval a vége előtt eldőlt, hogy a harmadik helyen zárja az alapszakaszt az Arconic-Alba Fehévár kosárlabdacsapata. Hogy ki lesz az ellenfél a rájátszás első körében, csak az utolsó fordulóban dől el.

Ahogy a desszert az étkezések végére marad, úgy a csúcsrangadók is az alapszakasz végén jöttek el az Arconic-Alba Fehérvár számára. A 25. fordulóban a Szolnoki Olajbányász volt a fehérváriak ellenfele, az Alba pedig nem hibázott hazai pályán, egy roppant izgalmas mérkőzésen 85-79-re győzte le riválisát.

A nagy kérdések ezzel, no meg a ZTE oroszlányi vereségével el is dőltek. Az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a Falco megnyerte az alapszakaszt, a Szolnok lett a második, az Alba a harmadik, a ZTE pedig a negyedik. A fehérváriak 17 győzelemmel és 8 vereséggel állnak, míg a Zalaegerszeg mutatója 16-9. Ez alapján a Zete még befoghatná az utolsó körben az Albát, az egymás elleni eredmények azonban (76-70 és 73-78, vagyis holtverseny esetén mindössze egyetlen pont!) a fehérváriaknak kedveznének.

Az első négyet tehát már tudjuk, a többi helyezés sorsa azonban még sokféle irányba alakulhat az utolsó fordulóban. A Sopron-Atomerőmű-Kecskemét-Körmend négyes egyaránt 14-11-es, a Debrecen 13-12-es mutatóval áll, közülük az egymás elleni eredmények alapján a Sopron-Kecskemét duó már biztosan ott lesz a rájátszásban, a másik három gárda pedig hajthat a maradék kettő pozícióért az alapszakasz utolsó körében. Ami bizonyos: a fenti ötösből az vár az Arconic-Alba Fehérvárra a legjobb nyolc között, aki végül megcsípi a hatodik helyet.

Ami az Alba szereplését illeti, az edzőváltással fűszerezett szezon (Matthias Zollner helyét korábbi segítője, Alejandro Zubillaga Jimenez vette át) hozott hullámhegyeket és völgyeket egyaránt, összességében azonban a szezon vége úgy alakult, amire a legtöbben számítottak (más-más elosztásban persze): a Falco-Szolnok-Alba hármasé lett az alapszakasz első három helye.

Összegyűjtöttük az elmúlt évtized alapszakaszbeli eredményeit, zárójelben pedig a rájátszás utáni helyezés, vagyis a bajnokság végeredményének fehérvári alakulása látható:

• 2012/2013: 1. (1.)

Jól látszik, hogy az elmúlt tíz évben csak egyszer, a 2017/2018-as szezonban lett harmadik az alapszakaszban az Alba. Akkor később meg is maradt ez az eredmény és bronzérmesként fejezte be az idényt a csapat.

Ez most még messze van, előbb az alapszakasz utolsó körét kell letudni a Falco ellen, a mérkőzés április 1-én 18 órakor kezdődik az Alba Regia Sportcsarnokban. Érdekesség, hogy később a Magyar Kupában is összefut majd a két alakulat, ott a legjobb nyolc között Szombathelyen találkoznak majd.