Bármikor elkezdődhet a nyár egyik leglátványosabb programja Alcsúton
Bármikor elkezdődhet a nyár egyik leglátványosabb programja Alcsúton

Bármelyik nap elkezdődhet a szentjánosbogarak rajzása Alcsúton, derül ki a helyi arborétum honlapjáról. Azt írják, hogy szokás szerint Szent Iván-éj környékén kezdődhet a rovarok látványos tánca, ami nagyjából két hétig tart majd. Aki nem akar lemaradni a programról, annak érdemes követni az arborétum Facebook-oldalát, vagy időnként keresse fel a honlapjukat.
A rajzás ideje alatt mindennap háromszor indulnak 60-90 perces szakvezetések 20:30-kor, 20:45-kor és 21 órakor. Ezekre előzetesen nem lehet regisztrálni. De aki szeretne, 21 óráig egyéni látogatóként, változatlan jegyár mellett, szakvezetés nélkül is beléphet az Alcsúti Arborétumba, ami ezeken a napokon 22:30-kor zár majd.
Az arborétum külön felhívja a figyelmet arra, hogy a szentjánosbogarak gyűjtése szigorúan tilos. Kedvezőtlen időjárás esetén nem indulnak szakvezetések. Mindenkinek ajánlják a kullancs- és szúnyogirtó szerek használatát érkezés előtt. Valamint azt is hangsúlyozzák, hogy kerékpárt nem lehet bevinni a területre, ahogy kutyát, macskát és egyéb kisállatot sem.
Aki még nem látta a bogarak látványos táncát Alcsúton, valami hasonlóra készüljön idén is: