Gyalog akart átkelni, de pánikba esett a Velencei-tó közepén egy férfi, vízirendőrök siettek a segítségére
Gyalog akart átkelni, de pánikba esett a Velencei-tó közepén egy férfi, vízirendőrök siettek a segítségére
Gyalog akart átkelni, de pánikba esett a Velencei-tó közepén egy férfi, vízirendőrök siettek a segítségéreSzerda délután érkezett bejelentés arról a Fejér vármegyei rendőrséghez, hogy egy férfi a Velencei-tó Pap-kert alja nevű vízterületén rekedt. Segítséget kért, mert egyedül nem tudott kijutni a partra, derül ki a rendőrök csütörtöki bejegyzéséből.
A vízirendőrök azonnal elindultak, és hamar megtalálták a budapesti férfit. Azt mondta, a velencefürdői szabadstrand felől gyalog akart átkelni a tó északi partjára. A parttól mintegy másfél kilométerre a víz hirtelen mélyülni kezdett. Többször belesüppedt a vastag iszapba, amelyből csak nehezen tudott kiszabadulni.
A történtek miatt pánikba esett. Az Északi-stranddal szemközti nádasnál várta a vízirendőröket. A rendőrök a szolgálati kisgéphajójukba segítették, majd sérülésmentesen az Északi-strandra szállították. Felhívták a figyelmét az alacsony vízállás veszélyeire. Ezután ismét törött üvegeket és éles fémdarabokat emeltek ki a tómederből.
A Velencei-tó a jelenlegi vízállás miatt sok helyen sekélynek tűnik, de ez megtévesztő. A mederben helyenként vastag, süppedős iszap található, amely könnyen csapdába ejtheti a vízben közlekedőket. Mélyebb szakaszok is maradtak, a mederben rejtőző veszélyes tárgyak pedig sérülést okozhatnak. Az alacsony vízállás a mentést is jelentősen megnehezíti, így a segítségre a megszokottnál hosszabb ideig kellhet várni.
A rendőrség azt kéri, hogy senki ne próbáljon gyalog átkelni a tavon akkor sem, ha a víz sekélynek látszik. Fürdőzés vagy vízi sport közben mindig figyeljék az időjárás változását, baj esetén pedig azonnal kérjenek segítséget.




