Mennyire ismered a karácsonyt? Ebből a 8 kérdésből kiderülMennyire ismered a karácsonyt? Ebből a 8 kérdésből kiderül
A helyes válaszokat az utolsó kérdés után találod meg. Íme a kérdések:
A helyes válaszok:
1. A karácsonyfa-állítás szokása a mai Németország területéről származik, és a 16. század környékén kezdett elterjedni. A hagyomány szerint először az észak-német területeken kezdtek el fenyőfákat díszíteni, amelyek szimbolikus jelentéssel bírtak: az életet, a reményt és az újjászületést jelképezték a sötét téli hónapokban. Magyarországon a 19. század első felében jelent meg, főként az arisztokrácia körében, majd fokozatosan elterjedt a szélesebb társadalmi rétegekben is.
2. Bár a Jégvarázs nem hagyományos karácsonyi film, a téli témájának és ünnepi hangulatának köszönhetően gyakran kapcsolják a karácsonyi időszakhoz. A film világszerte több mint 1,2 milliárd dolláros bevételt ért el, ezzel a valaha volt legtöbb bevételt generáló karácsonyi filmnek számít.
3. A tojáslikőr eredete nem teljesen egyértelmű, de a legtöbb forrás szerint a 16. századi Európából származik. Az ital elődje valószínűleg Angliában jelent meg, ahol egy „posset” nevű, meleg tejből, tojásból és fűszerekből készült italt fogyasztottak, amelyet gyakran alkohollal, például sherryvel vagy borral egészítettek ki. A ma ismert tojáslikőr elődje azonban a hollandokhoz köthető, akik egy „advocaat” nevű, tojássárgájával és alkohollal készült likőrt készítettek, amelyet a dél-amerikai avokádólikőr inspirált. Az európai verzióban az avokádó helyett tojást használtak.
4. Az első karácsonyi üdvözlőlapot 1843-ban adták fel Angliában. Az ötlet Sir Henry Cole nevéhez fűződik, aki az angol posta egyik reformere volt, és fontosnak tartotta, hogy az emberek több időt szenteljenek az egymás közötti kapcsolatok ápolására. Az első képeslapot John Callcott Horsley illusztrálta, és egy családot ábrázolt, akik éppen bort kortyolnak. A lapon a felirat egyszerű volt: "A Merry Christmas and a Happy New Year to You". A képeslapot eredetileg 1000 példányban nyomtatták ki, és darabonként egy shillingért árulták, ami akkoriban drágának számított.
5. A mézeskalács házak legismertebb mesebeli eredete a Jancsi és Juliska történetéből származik, amely a Grimm testvérek klasszikus meséje. A történetben Jancsi és Juliska, a két testvér, egy mély erdőben bolyonganak, és rátalálnak egy boszorkány házára, amely mézeskalácsból, cukorkákból és édességekből épült. A ház olyan csábító, hogy a gyerekek enni kezdenek belőle, ezzel magukra vonva a boszorkány figyelmét, aki csapdába ejti őket.
6. A Turbo Man nevű akciófigura az, amiért az apukák szó szerint ölre mennek a Hull a pelyhes (eredeti címén Jingle All the Way) című filmben. Arnold Schwarzenegger karaktere, Howard Langston, mindent megtesz, hogy karácsonyra megszerezze ezt a rendkívül népszerű játékot a fiának. A film azt próbálja bemutatni, hogy a szülők milyen őrültségekre képesek, hogy teljesítsék gyermekeik kívánságait az ünnepi időszakban.
7. Taylor Swift nőtt fel egy karácsonyfa farmon. Gyerekkorában szülei egy pennsylvaniai farmot üzemeltettek, ahol karácsonyfákat termesztettek. Az élményeiről néhány éve dalt is írt "Christmas Tree Farm" címmel, amelyben nosztalgikusan idézi fel a farmon töltött boldog ünnepi pillanatokat.
8. A McAllister család Párizsba utazik a Reszkessetek, betörők! első részében, amikor véletlenül otthon hagyják Kevint. Miközben a többiek már a repülőn vannak, a kisfiú egyedül marad, és szembeszáll a házukat kinéző betörőkkel.