Ezekre figyeljünk, hogy ne remegjen a síléc használat közben!
Fehérvár Médiacentrum fotója
pixabay/pasja1000
Ezekre figyeljünk, hogy ne remegjen a síléc használat közben!

Sokszor találkozunk olyan gondolatokkal, hogy a pálya miatt van ez a jelenség, pedig ez nem teljesen igaz. Ez a probléma a legtöbb esetben abból a hibából adódik, hogy helytelenül van kiválasztva a síléc.

Gyakorlatilag a súlyunknak megfelelő darabot kell megtalálni azért, hogy ez a remegés ne korlátozza a síelési élményünket. A JóBringa síléceinek kínálatában is figyelni kell ezekre a kritériumokra, mert a legtöbb esetben apró dolgokon múlik az élmény.

Tarts velünk, és eláruljuk, hogy mi okozza a remegést, és hogyan lehet helyesen kiválasztani az ideális sílécet. Sokkal komfortosabb lesz a téli sport öröme, ha ezt végig olvasva megfogadod a tanácsokat vásárlás előtt.

A síléc remegésének oka

Már említettük, hogy a súlyunk jelenti a kulcsot a sikerhez, mert ez határozza meg a vásárlás során, hogy milyen keménységű darabot kell választanunk. Ennek pedig az az oka, hogy minden sílécnek van egy úgynevezett hídja.

Ez a léc közepén lévő domborulatot jelenti, ami a rá nehezedő teher hatására lapul ki. Ez nagyon puritán magyarázat ugyan, de sokat segíthet a megértésben. Ezt a görbületet, használat közben "le kell nyomni" a hóba annak érdekében, hogy ne jelentkezzen a remegés.

Persze ennek is megvan a két véglete, ami azt jelenti, hogy nem mindegy, hogy milyen mértékben nyomjuk le a súlyunkkal. Ha nem éri el a havat a léc közepe, akkor a kanyarodás rovására megy, emellett gyorsabb lesz, mint szeretnénk. A túlságosan lenyomott léc esetén pedig az eleje és a vége nem fogja elérni a havat, ami pedig remegést okoz.

Mi lehet a megoldás?

A síléc keménységi mutatója lesz az az érték, amit figyelni kell a vásárlásnál, mert ez határozza meg, hogy milyen súly szükséges ahhoz, hogy megfelelő felület érintkezzen a talajjal használat közben. Ez az egyik legfontosabb a kritériumokat illetően.

Annak érdekében, hogy elkerüljük a remegés jelenségét és azt is, hogy nehéz legyen a kanyarodás, mindenképpen a súlyunknak megfelelő keménységű lécet kell választanunk. Itt viszont nagyon sokat segíthet egy szakértő, aki pontosan tudja, hogy mire van szükségünk.

A JóBringa csapata pedig készséggel segít nekünk abban, hogy a tökéletes darabot tegyük a virtuális kosárba. Nemcsak a súly, de a sítudás és egyéb extra is hozzátartozik ehhez a témához, mert szerepet játszik abban, melyik lesz az ideális modell.

Extra tudnivalók a sílécekkel kapcsolatban

Fontos figyelembe venni azt is, hogy a pálya egyenetlen lehet. Ennek az a lényege, hogy a remegés hátterében még ez is lehet, mert a léc magja és a burkolata is fontos kritérium. Ha ez túl puha, akkor nem képes elnyelni a rázkódást és rezegni fog az eleje.

Az úgynevezett torziós instabilitásra is ügyelni kell, ami jellemzően nagy sebesség mellett és jegesebb pályán okozhat gondot. A hóval való érintkezés során csavarodik a síléc, aminek következtében a túl puha szerkezet szintén nem képes kiegyensúlyozni az erőhatásokat.

A szakértelem ebből a szempontból valóban hatalmas segítség lehet a vásárlásnál, mert ezek az apróságnak tűnő dolgok a fizika törvényeinek megfelelően hatnak a sílécre.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek