Heves zivatarok, jégeső és szél miatt riasztást adott ki Fejérre a HungaroMet
·Időjárásvihar·Utolsó frissítés: undefined
Heves zivatarok, jégeső és szél miatt riasztást adott ki Fejérre a HungaroMet
·Időjárásvihar·Utolsó frissítés: undefined

A HungaroMet figyelmeztet: akár percek alatt lecsaphatnak a zivatarok. A négy érintett vármegyében komoly károkat okozhat a szél, a jég és a villámárvíz is.

A HungaroMet zivatarveszély miatt adott ki másodfokú, vagyis narancsszínű riasztást Fejérre, valamint további három vármegyére (Baranya, Somogy és Tolna), közölte a katasztrófavédelem.

Az érintett területeken a következő órákban heves zivatarok kialakulására lehet számítani. A villámlás mellett komoly veszélyt jelenthet az erős szél és a jégeső is.

A riasztás aktuális állását és a veszélyeztetett járásokat a HungaroMet folyamatosan frissülő térképen követhetővé tette. A meteorológiai szolgálat újabb közleményben számol majd be arról, ha visszavonja vagy módosítja a kiadott riasztást.

Borítókép: Városgondnokság
Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek