Két hétre lezárják a Batthyány utcai vasúti átjárót
Fehérvár Médiacentrum fotója
Google Maps
Két hétre lezárják a Batthyány utcai vasúti átjárót

A maroshegyi gázvezeték-felújítás második üteme idején a gyalogosok átkelhetnek, de időszakos forgalomirányításra is készülni kell.

Az E.ON Dél-dunántúli Gázhálózati Zrt. új szakaszába lépő munkálatai miatt augusztus 18. és 31. között forgalomkorlátozásra kell számítani a Batthyány és a Vásárhelyi utca kereszteződésében, a vasúti átjárót pedig teljesen lezárják az autós forgalom elől, közölte az Önkormányzati Kommunikációs Központ (ÖKK).

A gázvezeték-rekonstrukció érinti a Batthyány közt, a Batthyány utcát, a Vásárhelyi utcát és a Sóstó Természetvédelmi Terület környékét is. A régi vezetéket egy korszerűbb, biztonságosabb rendszerre cserélik. A felújítás öt ütemben zajlik, és várhatóan november végére fejeződik be.

A most kezdődő második ütemben a Batthyány és a Vásárhelyi utca kereszteződésében ugyan mindkét irányban lehet majd közlekedni, de időszakosan jelzőőrök irányítják a forgalmat. A vasúti átjárót a Balatoni út felé és onnan érkezve is lezárják, ott csak gyalogosok mehetnek át.

A 7,5 tonnánál nehezebb járművek a Batthyány utca és a Balatoni út között a Vásárhelyi út – Hargitai utca útvonalon közlekedhetnek.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek