Lendületben a FEHA19, simán kikapott az Alba, thriller végjátékban nyert a DKKA
Lendületben a FEHA19, simán kikapott az Alba, thriller végjátékban nyert a DKKA
Az idei szezonban negyedszer is összecsapott egymással a jégkorong Erste Ligában a FEHA19 és vármegyei riválisa, a Dunaújvárosi Acélbikák. Legutóbb- némi meglepetésre - a Duna-partiak diadalmaskodtak, ám most, vasárnap este a fehérvári fiatalok visszavágtak, 3-1-re nyertek, összességében a harmadik egymás elleni összecsapásukat behúzva a most folyó idényben. Ez volt zsinórban a negyedik tétmeccses sikere Tokaji Viktor alakulatának, amely kiváló formába lendült az alapszakasz hajrájára.
A dunaújvárosi meccsen jobban kezdett a "kisvolán", Farkas László passza után Németh Zalán már a 3. percben megszerezte a vezetést. A 36. percig gyűrték egymást rendesen a küzdő felek, de újabb találatot egyik csapatnak sem sikerült addig bevinnie a másiknak. Ekkor azonban Simon Péter asszisztálását követően Erdőhelyi István mattolta Szűcs Botondot.
A 48. minutumban Cseh István révén szépített a házigazda, majd a végén az Acélbikák kapusa lekorcsolyázott, de az emberfór nem hozott egyenlítést, sőt, az utolsó percben korongot szerzett a FEHA19 és Matvei Shivrin beterelte a pakkot a gazdátlan ketrecbe, 3-1-el lezárva a vármegyei derbit.
A fehérvári egylet ezzel 3 pontra zárkózott a BJA - és a vesztett pontokat tekintve - kettőre a Csíkszereda mögé a tabellán, s a következő körben, január 23-án, pénteken éppen Csíkszeredán vizitál majd az Erste Liga alapszakaszának 30. fordulójában.
A Dávid Kornél KA kosaras hölgyei hazai pályán nyertek alsóházi rangadót 84-83-ra a VBW CEKK Cegléd ellen, amelyet ősszel idegenben is rendkívül szoros találkozón győztek le 66-63-ra. Ezzel a sikerrel stabilizálta 9. helyét a tabellán a Győr, a Cegléd és a Szigetszentmiklós előtt Gáll Tamás alakulata.
A fehérvári mérkőzésen a hajráig szinte végig előrébb járt kicsivel a Cegléd, de többször ellépett nyolc ponttal is. Az utolsó 10 percnek 68-61-es vendégelőnnyel vágtak neki a csapatok, s éppen a legjobbkor kapta össze magát a DKKA, amely Szűcs Luca, Deans és Laufer kosaraival 72-71-nél vette át a vezetést, majd lendületből 78-71-ig rohant. A végjáték azonban nagyon szorosra sikeredett, mindkét csapat rengeteg dobást hibázott, de az akadémista lányoknak még az is belefért, hogy 4 másodperccel a végső dudaszó előtt Küllős Kira mindkét büntetőjét kihagyta, mert már a CEKK-esek sem tudtak betalálni. Hazai oldalon Laufer 20, KK Deans 17, KÜllős 11, Madar 10 ponttal zárt.
Minimális különbségű, de nagyon fontos sikerrel maradt a tabella 9. helyén a DKKA, mely a következő körben, január 24-én, szombaton 17.00 órakor a Vasas Akadémia vendége lesz a Pasaréti Sportcsarnokban.
Az Alba Fehérvár férfi csapata egy percig sem állt jól Szolnokon a Magyar Kupa negyeddöntőjében, nagyon simán kikapott a bajoktól 96-68-ra. A sorsolás és a lebonyolítás furcsasága, hogy immár negyedik éve rendszerint az aktuális bajnokkal sorsolják össze az Albát a kupanegyeddöntőben, ráadásul mindig idegenben.
Ettől még persze lehetett volna szorosabb a vasárnapi találkozó, de mivel a 2 pontosokon kívül minden fontosabb mutatóban jobb volt a házigazda, nem volt rá sanszuk Vojvodáéknak, akik innentől kezdve már csak a bajnokságra koncentrálhatnak.
Az Albában Bigelow és Vojvoda 14-14, Pongó 12 pontot kapart össze, de ez most semmire sem volt elég. A fehérvári kosarasokra most az NB I/A-ban is komoly feladat vár, ugyanis január 25-én vasárnap 15.00 órakor a velük azonos mutatókkal álló Kometa Kaposvári KK vendégei lesznek.


