Jó hírt kaptak a pedagógusok
Jó hírt kaptak a pedagógusok
Jó hírt kaptak a pedagógusokA magasabb bér az állami, az egyházi, az alapítványi és a nem állami fenntartású intézmények pedagógusainak, valamint a szakképzés oktatóinak is jár. A kormány döntése alapján a 2026-os emelés célja továbbra is az, hogy a pedagógusok átlagbére elérje a diplomás átlagkereset 80 százalékát. A béremelés a 2025. december 1-jei illetményekhez képest 10 százalékos emelést jelent.
A béremeléssel a pedagógusok illetménysávjai is emelkednek. A gyakornok fokozat havi illetménye 2026-ban 707 600 forint lesz.
A többi fokozatban a havi illetmények – tartós pótlékok és megbízási díjak nélkül – a következők szerint alakulnak:
Pedagógus I.: 720 000–1 406 000 forint;
Pedagógus II.: 727 000–1 496 000 forint;
Mesterpedagógus: 787 000–1 797 000 forint;
Kutatótanár: 918 000–1 938 000 forint.
A szakképzésben is emelkednek a bérek. Nemcsak a köznevelésben dolgozó pedagógusok részesülnek béremelésben. A szakképző intézmények oktatóinak bére 2026. január 1-jétől átlagosan 0,4 százalékkal nő a 2025. december 1-jei szinthez képest.
A havi bérminimum 775 500 forintról 778 000 forintra emelkedik, vagyis minden szakképző intézményben dolgozó oktató legalább ennyit fog keresni. A béremelés a rendvédelmi és honvédségi szakképző intézmények oktatóira is kiterjed, esetükben a jogállásuknak megfelelő bér- és pótlékelemek figyelembevételével.



