Csak egy biztos recept van másnaposság ellenCsak egy biztos recept van másnaposság ellen
Nehéz általános jó tanácsot adni a macskajajra. Az egyetlen biztos vigaszt az jelenti, hogy valahogy túl kell élni azt a bizonyos 12-16 órát, és elmúlnak a másnaposság tünetei.
Zacher Gábor szerint a különböző népi gyógymódok, így például a céklalé, húsleves, baracklé, uborka, savanyú káposzta fogyasztása tapasztalati megfigyeléseken alapulnak, ezért van, akinél működik, van, akinél nem. Az ország toxikológusa korábbi nyilatkozataiban elmondta, hogy a másnaposság kezelésére nem javasolja a gyógysört, mivel egyrészt az is alkohol és ráadásul szénsavas is, ezért nagyon ingerli a gyomrot. Arról nem is beszélve, hogy a másnaposság akkor a legrosszabb, ha az alkohol szint nullára esik vissza, aminek időpontját a gyógysör csak elodázza.
Szilveszter környékén elszaporodnak a Zacher Gábor toxikológust ábrázoló mémek
Az alvás, a séta, a sport segíthet, ezek kivitelezése azonban problémás lehet. Mindenesetre, ha nem forog velünk a szoba, nem kell felkelnünk öt percenként hányni, akkor megpróbálkozhatunk az alvással. Ugyanez vonatkozik a sportra is, ha az ember csak lassan, bokából tud fordulni, akkor jobb módjával csinálni. Szaunázni pedig kifejezetten tilos, a dehidratáció miatt ugyanis akár el is ájulhatunk.
A húslevessel is érdemes óvatosan bánni, nem biztos, hogy a meggyötört gyomor örülni fog neki.
Amivel érdemes próbálkozni, az a jég szopogatása, a B6 vitamin pótlása, esetleg olyan recept nélkül kapható gyógyszerek használata, melyek csökkentik a gyomorsav termelését és egy védő bevonóréteget képeznek a nyálkahártyán.
Azt azonban érdemes észben tartani, hogy a legtöbb praktika maximum csak enyhíti a tüneteket, igazi gyógyulást a harmadnap hoz majd.