1 hónapnál régebbi cikk

Miért érdemes balesetbiztosítást kötni 2025-ben?
Fehérvár Médiacentrum fotója
shutterstock
Miért érdemes balesetbiztosítást kötni 2025-ben?

A mindennapok rohanásában bárkivel előfordulhatnak váratlan események. Egyetlen rossz lépés a lépcsőn, vagy egy sportolás közbeni szerencsétlenség, netalán egy figyelmetlen sofőr okozta baleset pillanatok alatt megváltoztathatja az életünket. A balesetek nem válogatnak, és bár nem lehet teljesen megelőzni őket, felkészülhetünk a következményekre. Ebben segíthet a balesetbiztosítás, amely biztos anyagi hátteret nyújt, ha valamilyen váratlan sérülés ér bennünket vagy a szeretteinket.

Mi is az a balesetbiztosítás?

A balesetbiztosítás önkéntes biztosítási variáció, amely baleseti sérülések, maradandó egészségkárosodás vagy akár haláleset esetén nyújt anyagi támogatást. Nem ugyanaz, mint az egészségbiztosítás, hiszen itt kifejezetten a balesetből eredő károk megtérítése áll a fókuszban. Az a célja, hogy a hirtelen felmerülő költségek, kiesett jövedelem, rehabilitáció vagy esetleges kórházi kezelések ne sodorják a károsultat kilátástalan helyzetbe.

Milyen típusai vannak?

A balesetbiztosítások többféle csomagban és konstrukcióban elérhetők.

• Alapcsomagok: általában a legfontosabb fedezeteket tartalmazzák, például csonttörés, műtéti térítés, kórházi napi térítés.
• Kiegészítő fedezetek: lefedhetnek speciális eseteket, például sportolás közbeni baleseteket.
• Családi csomagok: az egész családra kiterjeszthető a védelem, így a gyerekek és/vagy az idősebb rokonok is anyagi biztonsággal gazdagodhatnak bármilyen váratlan esemény után.

Mi különbözteti meg az egészségbiztosítástól?

Míg az egészségbiztosítás általában a betegségek és az egészségügyi ellátás költségeire koncentrál, a balesetbiztosítás kifejezetten a baleseti eseményekre és azok közvetlen következményeire nyújt fedezetet.

A balesetbiztosítás akkor is fizethet, ha a kezelés ingyenes volt, vagy ha a kórházban nem merült fel külön költség. Az így kapott összeget a sérült szabadon felhasználhatja, például lakásátalakításra, rehabilitációs eszközökre, kieső jövedelem pótlására.

Milyen előnyei vannak egy ilyen biztosítás megkötésének?

A megkötése számtalan előnyt tartogat 2025-ben is, hiszen váratlan balesetek bármikor bárkivel történhetnek.

• Anyagi biztonság: a baleset következtében felmerülő költségek (orvosi ellátás, utazási költségek, rehabilitáció) gyorsan meghaladhatják a családi büdzsé lehetőségeit. A balesetbiztosítás segíthet ezeket a terheket enyhíteni.
• Független a tb-ellátástól: akkor is fizethet, ha a kezelés tb-finanszírozott volt, hiszen nem a számlák térítésére, hanem a baleset bekövetkeztének tényére alapoz.
• Testre szabható: mindenki az igényeinek megfelelő csomagot választhatja, legyen szó aktív életmódot élőkről, extrém sportolókról vagy éppen kevésbé kockázatos életvitelt folytatókról.

Nézzük meg a szerződéskötés menetét!

Ha úgy döntöttünk, szeretnénk szerződést kötni, az alábbiakkal kell számolnunk:

• Tájékozódjunk a különböző szolgáltatók ajánlatairól.
• Hasonlítsuk össze a fedezeteket, a kifizetések mértékét és feltételeit.
• Vegyük figyelembe az önrész mértékét, a kockázati szinteket, és azt, hogy milyen esetekre terjed ki a biztosítás.
• Amennyiben szükséges, kérjünk szakértői tanácsot, hogy az életstílusunkhoz és a családi helyzetünkhöz leginkább illő megoldást válasszuk.

A balesetbiztosítás egy olyan eszköz, amely váratlan helyzetekben nyújthat anyagi támaszt. Ugyan nem adhatja vissza az elveszett egészséget, és nem hozhatja vissza a baleset előtti állapotot, de legalább az anyagi terhek súlyát enyhítheti.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek