Hasznos információk álláskereséshez az egészségügyben
Fehérvár Médiacentrum fotója
pixabay/herbert11timtim
Hasznos információk álláskereséshez az egészségügyben

Az egészségügy területén dolgozók munkájának középpontjában a gyógyítás áll. Akkor is, ha pályakezdőkről van szó, és akkor is, ha már a hosszú karrierút áll valaki mögött. Ehhez pedig elengedhetetlen a kitartás, a türelem és az empátia.

Nem egyszer jelennek meg a híradásokban olyan esetek, amelyekben nem könnyű helytállni. De természetesen megvannak ennek a szakmának a szépségei is a nehézségek mellett. Az is tény, hogy sok területen nagy az emberhiány. Ha Hajdú-Bihar vármegyében lakunk, akkor itt könnyen található egy debreceni egészségügyi állás, ami megfelelő lehet számunkra. Ez annak is köszönhető, hogy a Debreceni Egyetem Klinikai Központja számos álláslehetőséget kínál. 

Mi szükséges ahhoz, hogy az egészségügyben dolgozhassunk?

A megfelelő szakképzettség elengedhetetlen. Más az elvárás egy ápolónál, egy gyógytornásznál és egy orvosnál, de az egészségügyi alapokra minden esetben szükség van. Ehhez persze fontos a szociális együttérző és problémamegoldó képesség, a stressztűrés és a hivatástudat. Ha ezeknek mind birtokában vagyunk, minden bizonnyal megálljuk majd a helyünket.

Hol keressünk állást?

Akár váltani szeretnénk, akár kezdőként elhelyezkedni, az állásportálok mindig segítségünkre lehetnek. Belőlük is rengeteg elérhető már az interneten, ezért figyeljünk arra, hogy ott keressünk, ahol folyamatosan frissül a kínálat!

Léteznek regionális és országos álláskeresési oldalak, így akár a preferált település szerint is tudunk kutakodni. Ha Debrecenben szeretnénk elhelyezkedni, akkor érdemes a debrecenallas.hu-t rendszeresen nézegetni, sőt, feliratkozhatunk állásértesítőre is. Így azonnal e-mail-fiókunkba kapjuk a friss lehetőségeket.

Hogyan pályázzunk?

Miután megtaláltuk az ideális munkakört, küldjük el önéletrajzunkat és motivációs levelünket a megadott e-mail-címre, vagy töltsük fel azokat a megjelölt felületre. Figyeljünk arra, hogy az adott pozícióra szabjuk ezeket a dokumentumokat, ne egy sablonos anyagot juttassunk el a leendő munkáltatónak! Soroljuk fel a szakmai képzettségeinket, tapasztalatainkat, iskolai végzettségünket, és mindig domborítsuk ki bennük azt, ami az adott állásnál fontos lehet.

A nyelvtudást, számítógépes ismereteket semmiképp ne hagyjuk ki, de a hobbinkról is bátran írhatunk. Legyen tagolt, jól áttekinthető a pályázati anyag, ha van szakmai referenciánk, azt is csatoljuk.

Érdemes lehet egy videós bemutatkozót is készíteni, ha nem ódzkodunk a kamerától. Ezzel személyesebbé tehetjük a jelentkezést, és minden bizonnyal felkeltjük a pályáztató érdeklődését.

Hogyan készüljünk az állásinterjúra?

Miután elküldtük a jelentkezésünket, már csak a telefonra vagy e-mailre kell várni, hogy túljutottunk-e az előszűrőkön. Általában több körben is bizonyítani kell a rátermettségünket, ezért készüljünk fel alaposan az állásinterjú előtt! Legyünk képben az adott munkakör elvárásaival, hogy a felmerülő kérdésekre magabiztosan tudjunk válaszolni.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek