1 hónapnál régebbi cikk

Lakásbiztosítás újépítésű ingatlanokra: mire kell különösen figyelni?
Fehérvár Médiacentrum fotója
pixabay/BlossomadventuresLA
Lakásbiztosítás újépítésű ingatlanokra: mire kell különösen figyelni?

Egy új otthonba való beköltözés mindenkit örömmel tölt el, de az ördög soha nem alszik. Sajnos senki sem lehet ráhatással a szomszédjaira. Azok éppen a legszelesebb időben raknak tüzet az udvar közepén, vagy gondot okozhat az is, ha olyan környékre költözünk, ahol sok a lopás és betörés.

Az utóbbi időben számtalan olyan esetről hallhattunk amikor a jégverés tönkretette a tetőszerkezetet. Valószínűleg mindenkit rosszul érintene, ha ebből csak egy is bekövetkezne. Láthatjuk, hogy egy új ingatlant is be kell biztosítani a különféle káreseményekre.

Mire köthetünk biztosítást?

Alapkárokra, természeti károkra, vízkárokra, üvegtörésre, betörésre és lopásra, vandalizmusra, rövidzárlatra. Természetesen minden biztosítónál eltérőek a lehetőségek, de mi azt javasoljuk, hogy a legtöbb választható szolgáltatást is vegyük figyelembe. Ilyen például a felelősségbiztosítás, a balesetbiztosítás, vagy az életbiztosítás. Ma már Assistance kiegészítőt is választhatunk, amely a váratlan otthoni vészhelyzetekben nyújt segítséget, vagy éppen egy olyan biztosítást, amely az otthonunkban tárolt céges telefonokra, vagy laptopokra nyújt védelmet. Erre minden esetben érdemes gondolni a lakásbiztosítás kötés előtt.

Milyen épület típusokra köthetünk lakásbiztosítást?

Családi házra, ikerházra, sorházakra, a házhoz tartozó összes melléképületre, így a garázsra is. Újépítésű otthonoknál gyakori, hogy napelemek kerülnek felszerelésre. Jó hírünk van, hiszen ezeket is be lehet ma már biztosítani.

Vagyonunkat is bebiztosíthatjuk

A lakásbiztosítás megkötésekor szenteljünk kiemelt figyelmet a vagyontárgyak biztosítására is. A lakásban, házban vagy akár a melléképületekben is tarthatunk olyan vagyontárgyakat, ingóságokat, amelyekre nem árt, ha rendelkezünk biztosítással. Sok esetben ezek értékének a felbecsülése gondot okozhat, de a biztosítótársaságoknál ebben nagyon szívesen segítenek. Az ingóságok terén figyeljünk oda arra, hogy ha bármilyen változás történik, akkor azt azonnal jelentsük le a biztosítónak. Egy esetleges káresemény kapcsán, ha nem jeleztük például azt, hogy pár hónappal korábban egy értékes televíziót vásároltunk, akkor annak megtérítése sem lehetséges.

Mit tartalmazhat egy családi balesetbiztosítás?

Olyan baleset esetén fizet, amikor maradandó egészségkárosodást szenvedünk, de halál esetére is segítséget nyújthat. A maradandó egészségkárosodások mellett a csonttörésekre vagy 5 napot meghaladó kórházi fekvőbetegellátásra is fizet. Jó hír, hogy a szerződő választhatja meg a kezdeti biztosítási összeget, így olyan biztosítást köthetünk, amely a mi pénztárcánknak is megfelelő.

Sokaknak okoz gondot, ha leolvad a hűtő

Új otthonoknál is előfordulhat, hogy megszűnik az energiaellátás és emiatt a hűtőben lévő összes élelmiszer tönkremegy. Amennyiben több fagyasztószekrényünk is tele van élelmiszerrel, akkor a kár akár a több százezer forintot is elérheti. Erről sem árt időben gondoskodnunk.

Láthatjuk, hogy sok mindenben nyújthat segítséget egy megfelelően kiválasztott lakásbiztosítás, amely mellé különféle kiegészítő biztosításokat is köthetünk. Legyünk ezen a téren nyitottak, mert amikor bekövetkezik a baj, akkor a kárunkat ezzel enyhíthetjük.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek