Veszélyes fémtárgyat találtak a Velencei-tóban
Fehérvár Médiacentrum fotója
Pápai Barna
Veszélyes fémtárgyat találtak a Velencei-tóban

A Rigya vízfelületén úszó férfi ütközött neki a karónak. A rendőrök először hajóból próbálták eltávolítani, végül a vízbe ereszkedve sikerült kiemelni a tóból.

Augusztus 10-én kora délután érkezett a jelzés a tavi körzeti megbízotthoz, hogy a Velencei-tó Rigya nevű részén egy férfi úszás közben fém tárgyba ütközött. A helyszínre siető vízirendőrök először kisgéphajóból próbálták kiemelni a tárgyat, de ez nem járt sikerrel, derül ki a Fejér vármegyei rendőrség posztjából.

Ekkor Pallag József rendőr főtörzszászlós a vízbe merült, kötelet erősített a fém rúdra, majd Becsei István rendőr zászlóssal együtt kiemelték az úgynevezett leszúró karót.

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint ezzel sikerült megelőzni egy esetleges balesetet.

A hatóság a történtek után arra figyelmeztette a fürdőzőket, hogy mindig nézzék meg, hova ugranak, és ismeretlen vagy zavaros vízben soha ne ugorjanak fejest, mert nem látható, mi van alatta. Azt is hangsúlyozták, hogy kerülni kell az ismeretlen tárgyak érintését, és ha valaki szokatlant észlel a vízben, jelezze a hatóságnak. Sekély vízben lassan kell belépni, a láb előtt kitapogatva a terepet, és nem szabad más után ugrani, mert egy hirtelen mozdulat sérülést okozhat, ha alatt tárgy vagy kő van.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek