Az egészségre is ártalmas az extrém hőség
Az egészségre is ártalmas az extrém hőség
Az egészségre is ártalmas az extrém hőségAz előrejelzések szerint a hőhullám még napokig kitart, ami drasztikusan megterheli a szervezetet. A leggyakoribb probléma a kiszáradás, és az olyan neurológiai problémák, mint a szédülés, fáradtságérzet vagy az ingerültség, de szív- és érrendszeri tünetek, valamint a vérnyomás hirtelen ingadozása is előfordulhat. A 40 fokos hőség az egészséges szervezetnek is nagy kihívás, de az idősebb korosztály van leginkább veszélyben, ugyanis sok esetben nem érzik állapotuk hirtelen romlását.
Ebben az időszakban az ajánlott napi 2 literes vízadagot is érdemes a duplájára növelni és a lehető legtöbb időt árnyékos, hűvös helyen tölteni. Nemcsak a hőség, a napsütés is komoly problémákat okozhat. Az előrejelzés szerint a megyében is fel kell készülni nagyon magas UV-B-sugárzásra.



