Sikerült körülhatárolni a tüzet 5 gócpontból négy helyen, órákig tarthat még az utómunka
Sikerült körülhatárolni a tüzet 5 gócpontból négy helyen, órákig tarthat még az utómunka
Sikerült körülhatárolni a tüzet 5 gócpontból négy helyen, órákig tarthat még az utómunkaDélután negyed ötre sikerült a Fehérvár határában korábban tomboló tüzet körülhatárolni.
5 beavatkozási helyszínből 4 korábbi gócponton jelenleg utómunkák zajlanak. Egy helyszínen azonban még mindig nyílt lánggal ég az aljnövényzet.
150 hektáron tombolt a tűz, az utómunkálatok (a szél függvényében) még órákig tarthatnak.
A tűz oltásában résztvevő állományt az önkormányzat és a kormányhivatal is ellátja étel-ital utánpótlással, hiszen emberfeletti a munka, amit végeznek - írja Fehérvár polgármestere. Jelenleg is 70-nél több tűzoltó, 17 kocsi, 6 speciális jármű dolgozik a helyszínen, melyekhez a Városgondnokság járművei, a Honvédség járművei, a Videoton Holding Zrt. és mezőgazdasági telepek tartálykocsiai is viszik a vizet.
Összesen 40 ingatlanból 61 főt kellett megkérni ingatlana elhagyására. Őket a Feketehegyi Közösségi Házban étellel, itallal várják. Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett információ.
Az érintett ingatlanokba továbbra sem lehet visszatérni. Külön tájékoztatást adnak majd a továbbiakról az érintetteknek.



