Egy nap a fogyatékkal élőkértEgy nap a fogyatékkal élőkért
A programok sorában a zenés, táncos produkciók mellett terápiás bemutatók és integrált kézműves foglalkozások és újdonságok is szerepelnek: „Egy új elem az Élő könyvtár, ami arról szól, hogy egy fogyatékossággal élő embert lehet kikölcsönözni egy tabuk nélküli beszélgetés erejéig. A másik különlegesség, hogy idén a Szent István Király Múzeum is kilátogat, munkatársaik műtárgyakon alapuló érzékenyítő foglalkozásokat tartanak.” – mondta Braun Katalin, a Fejér Megyei Család-, Esélyteremtő és Önkéntesház programkoordinátora.
A június 12-i programot idén is az Esélykör hálózat szervezi, melynek célja a fogyatékosüggyel foglalkozó civilszervezetek munkájának összehangolása, illetve figyelemfelkeltő programok szervezése.
„Az Esélynap idén az Értéket teremtünk! címet kapta, mellyel szeretnénk bemutatni, hogy a fogyatékossággal élők is társadalmunk szerves részei." – fogalmazott Farnady Judit, a Civilcentrum Közhasznú Alapítvány elnöke.
A rendezvény évről évre Székesfehérvár önkormányzatának támogatásával valósul meg. Brájer Éva alpolgármester elmondta, hogy a város nagy hangsúlyt fektet érzékenyítő programjaival az esélyegyenlőség megteremtésére: "Még nagyon sok teendőnk van, hogy segítsük ezt a területet, éppen ezért nagy szeretettel invitálom a fehérváriakat: jöjjenek el, vegyenek részt kedden azokon a programokon, melyek segíteni fognak abban, hogy átérezzék ezeknek az embereknek a mindennapjait."
Az idei Esélynaphoz minden eddiginél több, összesen huszonhét szervezet csatlakozott. A délelőtti programok főként a köznevelési intézményeket, a fiatal korosztályt szólítják meg, míg a délutáni órákban a lakosság figyelmét szeretnék felkelteni.