Két este, ötven év és egy feledhetetlen történetKét este, ötven év és egy feledhetetlen történet
Emberi kapcsolatok, egy férfi és egy nő, akik évente egyszer találkoznak. Szenvedély, mély barátság között hullámzik a különleges viszony évtizedeken át. Röviden így foglalható össze a Jövőre veled ugyanitt című romantikus vígjáték első és második részének története.
Premier előtt megnéztük a második rész főpróbáját, ahol a rendezőt, Hargitai Ivánt kérdeztük az előadásról: „Én ahhoz értek, hogy tudok történetet olvasni. Hogy jól sikerül-e megrendezni, az majd kiderül, de nyilván a szituációk érdekelnek, hogy hogyan hatnak egymásra ezek az emberek. Többstációs a történet, nagyon sokfajta módon mutatják egymást egymásnak, nem csak kellemesen. Mindez virtuóz színészi technikát kíván. Az amerikai dialógtechnika jellegzetessége, hogy a gondolat, a vicc, egymás kóstolgatása és bosszantása hallatlan vitatkozási sebességet és gondolati sebességet követel, és ebbe van még belesűrítve egy drámai helyzet.”
Bár a darab két ember története, azonban az ő történetik kitágul. Betüremkedik a család és a magánélet. Megjelenik a férj, a feleség, a gyerekek, aztán az unokák is. A különleges időutazás kuriózum, hiszen egymás után tekinthető meg az első és a második része a vígjátéknak.
„Rendkívüli időutazás. Ez nagyon ritka a színháztörténelemben. Tudunk róla, hogy tőlünk nyugatra és keletre vannak olyan előadások, melyek kétnaposak. Magyarországon is volt egy-két ilyen, híres volt Zsámbéki Gábor rendezésében a Falstaff, ami kétestés volt. A mienk is egy rendkívüli dolog: a két színész ötven évet ölel föl. Tizenkét stációja van a két estének, ami egy nagyon izgalmas, kerek történetté áll össze." – fogalmazott a rendező.
Az előadásokról még több részletet megtudhattok a Fehérvár Televízió alábbi műsorából: