A munkaerő-kínálat bővítése a cél
·Gazdaságmunkaerőpiac·Utolsó frissítés: undefined
Fehérvár Médiacentrum fotója
Farkas Szilárd
A munkaerő-kínálat bővítése a cél
·Gazdaságmunkaerőpiac·Utolsó frissítés: undefined

A Széchenyi Terv Plusz program a munkaerő-kínálat bővítését és fejlesztését célozza meg. Ennek keretében két projektről tartottak előadásokat Székesfehérváron.

A Ginop Plusz Pillér, valamint az Ifjúsági Garancia Plusz Pillér projektek nyitórendezvényén tartottak érdekes előadásokat Székesfehérváron kedden. A Széchényi Terv Plusz program keretében megvalósuló projektek elsődleges feladata, hogy minél többen tudjanak elhelyezkedni a munka világában.

A Ginop Plusz Pillér projekt célja a munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése, az álláskeresők és inaktívak foglalkoztathatóságának javítása, valamint a program célcsoportjába tartozók nyílt munkaerőpiacon való tartós integrációja. Az Ifjúsági Garancia Plusz projekt pedig arra vállalkozik, hogy segítse a harminc év alatti fiatalok munkához, munkatapasztalathoz vagy piacképes tudáshoz jutását.

A délelőtt egyik előadását Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője tartotta, amelyben egyebek mellett a fiatalok foglalkoztatásának lehetőségeiről beszélt.

"Az egyik projekthez a nem dolgozó, nem tanuló fiatalokat igyekszünk becsatornázni, tehát azokat a látókörünkbe került fiatalokat, akik vagy már vagy még nincsenek semmilyen képzésben, illetve nem dolgoznak már vagy még, illetve az idősebbeket is, akik inaktívak és nem dolgozna, a mi látókörünkbe kerülnek, nekik mi igyekszünk segíteni."-mondta el Tisztl Henrik.

Az Alba Bástya Család-és Gyermekjóléti Központ vezetője hozzáette, nagyon fontos partnerük a Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya, akikhez ezekben a munkaerőpiaci programokban közvetíteni tudják az ügyfeleket.

"Segítséget kapnak, képzést kapnak, támogatott foglalkoztatást tudnak kapni, így azoknak az embereknek, fiataloknak, akik vagy kiszorulnak a munkaerőpiacról vagy pedig még nem léptek be oda nagyon-nagyon széles körű segítségre van szüksége és mi úgy tudunk segíteni és most egy kicsit az Alba Bástya Központ és a szociális szakember szemszögéből mondom, hogyha együttműködő partnerekkel együtt tesszük ezt meg. Ez így tud sikeres lenni."-hangsúlyozta Tisztl Henrik.

A Ginop Plusz Pillér projekt eredményeként Fejér vármegyében ezeregyszáznyolcvanegy fő hátrányos és nem hátrányos helyzetű álláskereső elhelyezkedésének támogatására nyílik lehetőség, míg az Ifjúsági Garancia Plusz Pillér projekt célkitűzése a vármegyében ezeregyszázhatvan fő harminc év alatti fiatal bevonása, aktív munkaerőpiaci eszközzel történő támogatása.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek