Tudományos Diákköri Konferencia az Óbudai EgyetemenTudományos Diákköri Konferencia az Óbudai Egyetemen
Jubileumi hatvanadik alkalommal rendeztek Tudományos Diákköri Konferenciát az Óbudai Egyetemen. Az informatika és geoinformatika témakörét érintő előadásokat bírálóbizottság értékelte, a legjobb munkák pedig lehetőséget adnak arra, hogy a hallgatók az országos versenyen is bizonyíthassanak. Az első előadást Simon Máté Péter tartotta, melyben az aratási időpontok meghatározásáról esett szó űrfelvételek segítségével, radar idősorokból kiindulva.
"Ez egyrészt a mezőgazdasági kárigények elbírálásában egy fontos szempont, mivel jogszabály biztosítja azt, hogyha az aratás után nyújtják be a mezőgazdasági kérelmeket, akkor elutasításra kerül az a kérelem, mivel nem lehet már ellenőrizni az aratás megléte miatt, hogy a növény károsodott-e" – árulta el Simon Máté Péter az Óbudai Egyetem másodéves mesterszakos hallgatója.
Nagyné Hajnal Éva, az Óbudai Egyetem kutatási dékánhelyettese kiemelte, hogy egy-egy ilyen versenyen való részvétel számos előnnyel jár, hiszen az elért helyezés bekerül a diploma mellékletébe, a későbbiekben ezt feltüntethetik önéletrajzukban, valamint a hallgatói önkormányzat által kiemelt ösztöndíjban részesülhetnek.
"A tudományos diákköri mozgalom tulajdonképpen hungarikumnak számít, ez egy olyan mozgalom, ami más országokban nem létezik, a hallgatóknak egy egészen komoly tudományos dolgozattal kell felkészülniük erre a konferenciára, amit előzetesen egy két tagú zsűri elbírál és utána még egy tudományos prezentáció keretében el is kell magyarázni a tudományos eredményeiket" – mondta Nagyné Hajnal Éva, az Óbudai Egyetem kutatási dékán helyettese.
A további előadások, illetve tudományos dolgozatok olyan változatos témákat érintettek, mint az Amazonas esőerdő pusztulása, a fények és zajok térinformatikai kutatása, a magyarországi méhlegelők feltérképezése és a távérzékelési technológiák alkalmazhatósága a műemlékvédelemben.