Előadás a genetikai módosításokról a Matthias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában
Fehérvár Médiacentrum fotója
Zsiday Ádám
Előadás a genetikai módosításokról a Matthias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában

A genetikai módosításokról hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.

Telt házzal várta csütörtök este a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központja Toldi Ottó előadását, amelyben tabuk nélkül beszélt a genetikai módosításokról és a GMO-król.

Az MCC Klímapolitikai Intézet vezető kutatója a fogalmak tisztázásával kezdte előadását.

"Genetikailag módosított organizmusnak nevezzük azt, ahol idegen géneket építenek be a kutatók. Ez általában nem növényi eredetű, tehát akár mikrobiális eredetű is lehet, ezzel hasznos tulajdonságokat igyekeznek kreálni" – fogalmazott Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója.

Toldi Ottó hozzátette, hogy a nemesítés lényege, hogy olyan rezisztens vonalakat tudjanak összekeresztezni, amik ellenállnak a klímaváltozásnak vagy a betegségeknek. Összességében tehát a cél jó, de azért van benne rizikó és a módosítás szükségessége újabb kérdéseket vet fel.

"Nincs szükség a genetikailag módosított növényekre például a jelen stádiumban, mert éppen a szignifikancia határon van az az előny, amit tudnának biztosítani, és ezért nem éri meg vállalni a rizikókat."

Toldi Ottó az előadás végén felhívta a figyelmet, hogy a génmódosítás területén különösen nagy hangsúlyt kell fektetni a technológia biztonságosságára és a fenntarthatóságra, amelyet remélhetőleg azok az országok is szem előtt tartanak, ahol nincs betiltva a génmódosítás, mert ez hatással van Magyarország importjára.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek