Világhírű énekesnek adta ki magát, milliókat fizetett neki a kálozi asszony
·Bűnügycsalás·Utolsó frissítés: undefined
Fehérvár Médiacentrum fotója
freepik.com/Racool_studio
Világhírű énekesnek adta ki magát, milliókat fizetett neki a kálozi asszony
·Bűnügycsalás·Utolsó frissítés: undefined

Egy csaló világhírű énekesnek adta ki magát, és több millió forinttal károsította meg Fejér vármegyei áldozatát.

Az utóbbi időben ismét megszaporodtak a közösségi és társkereső oldalakon az úgynevezett catfishing módszerrel elkövetett online csalások. Az átverés lényege, hogy az elkövetők hírességeknek vagy más vonzó személynek kiadva magukat hamis személyazonossággal és álprofilokkal próbálnak áldozataiktól pénzt kicsikarni, vagy egyéb módon visszaélni a bizalmukkal- írja a police.hu.

A közelmúltban egy kálozi asszony esett áldozatul egy ilyen bűncselekménynek, csaknem két és fél millió forintot veszítve. A nővel 2024 októberében egy üzenetküldő alkalmazáson keresztül vette fel a kapcsolatot az elkövető, aki egy népszerű dél-koreai popénekesnek adta ki magát.

A hónapokig tartó intenzív csetelés során a csaló elnyerte az asszony bizalmát, és elhitette vele, hogy személyesen is találkozni szeretne vele Magyarországon. Állítása szerint azonban a pénzintézete zárolta a bankszámláját, ezért az utazásához pénzügyi segítséget kért. Az asszony több mint egymillió forintot utalt át az álénekesnek, aki ezt követően újabb és újabb összegeket követelt, például egy „VIP-jegy” megvásárlására, valamint az utazás egyéb, fiktív költségeire.

A sértett végül több hónapnyi hitegetés és számtalan meghiúsult találkozó után tett feljelentést a Sárbogárdi Rendőrkapitányságon. Nemrégiben egyébként egy dunaújvárosi nőnek került hétmillió forintjába egy nem létező l'amour! 

Kapcsolódó
Több mint hétmillió forintba került egy dunaújvárosi nőnek egy nem létező l’amour

Hónapokig beszélgetett egy dunaújvárosi nő a közösségi oldalakon egy magát magyar származású amerikai katonának kiadó férfival. Már a közös jövőt tervezték, mikor a csaló rábeszélte a nőt, utaljon neki pénzt leszereléséhez. Hétmillió forintot vesztett a sértett az álkapcsolat miatt.

Hogyan ismerjük fel az ilyen típusú átverést?

  • A közösségi médiában kötött kapcsolatokkal legyünk óvatosak, hiszen sosem tudhatjuk, hogy ki van a profil mögött – ez különösen igaz a külföldi megkeresésekre!
  • Hírességtől érkező üzeneteket egyből töröljünk, és tiltsuk le az illetőt! A világhírű személyek nem keresnek kapcsolatot rajongóikkal.
  • Ne küldjünk pénzt ismeretlennek! Ne higgyük el a mesés, szomorú vagy drámai történeteket – ezek csak manipulációs eszközök!
  • Ne adjuk meg személyes adatainkat (bankkártya-, okmányadatok, jelszavak stb.)!
  • Soha ne telepítsünk kérésre alkalmazást!
  • Ne küldjünk intim fotókat! Ezek később zsarolásra adhatnak lehetőséget.

Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információk, aktualitások, tanácsok a KiberPajzs oldalán találhatók.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek