Véletlenül tudta meg egy csákvári férfi, hogy az interneten árulják a házát
Véletlenül tudta meg egy csákvári férfi, hogy az interneten árulják a házát

Egy ismerőse hívta fel, hogy jelentkezett egy vevő. Ekkor szembesült azzal, hogy egy hirdetési oldalon szerepel az otthona, miközben ő és a családja továbbra is ott élnek.

Pózsa Imrét egy váratlan telefonhívás lepte meg nemrég: egy ügyvéd ismerőse hívta, hogy érdeklődő jelentkezett az általa meghirdetett ingatlanra. Csakhogy Imre sosem hirdette meg a házát. Először azt hitte, félreértésről van szó, majd hamar kiderítette, hogy egy ingatlanos valóban hirdeti az otthonát, amiben jelenleg is a családjával él, írja a Blikk.

A csákvári házat 32 millió forintért árulják, ami jóval a piaci ár alatt van. A hasonló állapotú ingatlanokért a környéken akár kétszer ennyit is elkérnek. Imre viszont biztos abban, hogy a ház nem eladó. Korábban ugyan valóban végrehajtás alatt állt az ingatlan, de mára ez az ügy lezárult.

A történet egészen 2007-ig nyúlik vissza, amikor Imréék felújításra és egy új autóra vettek fel hitelt. Később azonban nehézségek jöttek: Imre felesége elveszítette a munkáját, a gazdasági válság is közbeszólt, és végül egyre nagyobb adósságspirálba kerültek. Bár rendszeresen törlesztettek, a végrehajtó nem továbbította a pénzt a követeléskezelőnek, így a házuk végrehajtás alá került. Az elmúlt években azonban sikerült rendeznünk a tartozást, és az ingatlan már nincs veszélyben.

Imre utánajárt a hirdetés hátterének, és úgy tudja, az ingatlanos a végrehajtói kar hivatalos oldaláról tölti le az adatokat és a képeket – olyan ingatlanokról, amelyek egykor végrehajtás alatt álltak. Mindezt úgy, hogy erről az érintett tulajdonosok nem is tudnak. Egy másik ingatlanos megerősítette neki, hogy nem ez az első eset, más településeken is történt már hasonló.

„Féláron, vagy még olcsóbban hirdeti ezeket a lakásokat, házakat. Azzal hülyíti a vevőket, hogy az általa hirdetett ingatlant a vevő megveheti, ha befizeti annak 10 százalékát, majd lízingszerződést kötve ő, azaz a hirdető néhány hónap alatt kirakatja a házból a benne lakókat, így a szerződő vevő – tovább fizetve a lízingdíjat – oda beköltözhet. Valószínűleg ő zsebre teszi ezt a 10 százalékot, ám kérdés, hogy azt a vevőjelöltek viszontlátják-e valamikor.”

A Blikk megkereste a hirdetést feladó ingatlanost, aki azt nyilatkozta, hogy a hirdetésekben mindig feltünteti: az adott lakás vagy ház követeléskezelőn keresztül megszerezhető, végrehajtás alatt álló ingatlan, ő pedig csak közvetítőként van jelen.

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar nyilvános felületén azonban jelenleg nem szerepel Imre háza az árverési ingatlanok között. Az ingatlan ellen nincs folyamatban semmilyen eljárás.

„Az én házam nem eladó, sosem volt az, nem is lízingelhető” – jelentette ki határozottan Imre.

Borítókép: Unsplash/Glenn Carstens-Peters
Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek