Megújult kínálattal, rejtett kincsekkel vár a Könyvmentők szekere
Megújult kínálattal, rejtett kincsekkel vár a Könyvmentők szekere
Megújult kínálattal, rejtett kincsekkel vár a Könyvmentők szekereJanuárban lesz nyolc éve, hogy a Várfal park Liszt Ferenc utca felé eső részén „letáborozott” a piros-kékre festett könyvszekér, ami azóta is mágnesként vonzza a könyvek szerelmeseit. A Könyvmentők nem titkolt célja, hogy a diákokat, illetve a kis keresetű, de az irodalmat szerető embereket jelképes, de legalábbis megfizethető áron segítsék szenvedélyük, az olvasás megélésében - olvasható a szekesfehervar.hu-n.
A fehérvári szekéren, amely 2018-ban Székesfehérvár polgármesterének támogatásával kötözhetett be a Belvárosba, témák szerint válogatva találkozhatunk a magyar irodalom, a világirodalom kincseivel, történelmi vagy tudományos könyvekkel, de mesekönyvek, szakácskönyvek, művészeti albumok között is válogathatunk, sőt képviselteti magát a szórakoztató irodalom, s az ezoterikus könyvek is.
Az állomány hetente kétszer-háromszor frissül a veszprémi raktárból, s a legtöbb könyvhöz nagyjából egy buszjegy áráért, 450 forintért juthatunk hozzá. Nemrég vezették be újdonságként a prémium minőségű és kiállítású könyvek terjesztését: a szekér melletti ládákban olyan különleges példányokra akadhatunk, amelyek a karácsonyfa alá is bekerülhetnek, s amelyeket még antikváriumokban is csak három-négyszeres áron tudnánk megvenni.
A székesfehérvári szekér alapvetően minden nap 9 és 18 óra között várja az érdeklődőket, szombatonként pedig 14 óráig. Ugyanakkor a nyitvatartást nagyban befolyásolja az időjárás: nagy esőben éppen a könyvek épsége miatt nem nyitnak ki, komoly mínuszokban pedig az árusok egészsége miatt marad zárva a „boltocska”.



