Válogatás a Zsaru magazin vitriolos írásaiból - Megéri tallózni!Válogatás a Zsaru magazin vitriolos írásaiból - Megéri tallózni!
Aki ismer engem, az tudja, hogy már jó ideje beszippantott az online világ. Már akkor blogoltam, amikor a freeblognak még csak öt sablonja volt és azok sem voltak szerkeszthetők. Akik viszont jobban ismernek, azok tudják, hogy rajongok a print (nyomtatott) sajtóért. Nyilván ebben nagy szerepet játszik, hogy egyrészt tíz évig nyomtatott napilapok szerkesztőségében dolgoztam (igaz jórészt az online szekcióknál), másrészt apám nagy újságolvasó volt. Mindig járatta a megyei napilapot, az Élet És Tudományt, az Élet ÉS Irodalmat és általában egy plusz országos napi- és hetilapot felváltva.
Hogy őszinte legyek, én most is előfizetője vagyok az egyik országos politikai lapnak és minden hónapban ellenállhatatlan csábítást érzek, hogy ugyanígy járjak el a History magazinnal is. Van azonban még egy újság, amivel én eddig sosem foglalkoztam, a szerkesztőségben azonban mindig fellelhető a legfrissebb szám. Ez az újság pedig a Zsaru Magazin.
Csak semmi előítélet! A hetilap nem csupán zsaruknak és szakmabelieknek nyújt információt és valamilyen szinten szórakoztatót tartalmat, de egy átlag, újságszerető ember is könnyen megkedvelheti a magazint. Merthát ugye van benne krimi, a címek titokzatosak és figyelemfelkeltőek, a szöveg pedig sokszor vitriolos...
No de inkább nézzünk is bele a legfrissebb, augusztus 24-i számba. Először a már említett címekről néhány példa.
„Titok az autóműhelyben”
„Erkélyen lógott”
„Pápai szatírbukta”
„Ütős járőrtárs”
„Nem a szerencse üldözte”
„Kalapáccsal érvelt”
Ráadásként az alliteráció magasiskolája is megjelenik a „Tehetetlen társára támadt” címnél.
A lopások, balesetek, betörések, személyi sérülésekkel járó bűncselekmények beszámolóin túl található egy igen érdekes krimihistória a lapban Az ország bírája meggyilkoltatott címmel. A cikk Báró ifj. Mailáth György országbíró meggyilkolásának körülményeit meséli el részletesen, mintha csak a História egy számát tartanánk a kezünkben. (Na jó, azért ez nem teljesen igaz, de azt azért meg kell hagyni, hogy az ismertetés tényleg érdekes.)
A portré rovatban Mucsi Sándor őrmestert ismerhetjük meg az Ütős járőrtárs című írásban, amelyből kiderül, hogy a 20 éves zsaru kemény kick-boxos. (Nem lennék a helyében annak, aki ellene akarna hatóság elleni erőszakot elkövetni.)
Fontos információ, hogy míg tavaly ilyenkor 97 haláleset történt a nyílt vizekben, addig idén ez a szám 83, ami majdnem 15 százalékkal kevesebb balesetet jelent.
Igen érdekes még a Nem a szerencse üldözte című cikk, amely azt meséli el, hogy az ormosbányai B. János Kazincbarcikán elkövetett nyaklánckitépésből tartotta fenn magát, de a sorozat felderítésére alakult nyomozócsoport A jószerencsét úton kapta el őt. (Óriási, nem? :D)
És a mostani szám – véleményem szerint – leginkább figyelemfelkeltő címe: Kalapáccsal érvelt. Arra gondoltam, hogy nem is olvasom el cikket, ebben a címben benne van minden, de azért csak furdalt a kíváncsiság. Az írásból megtudtam, hogy kölcsönadott ingóságok fölött tört ki ádáz vita egy budapesti lakótelepen. Mint a cikkben olvasható: a társasház harmadik emeletén feszültek egymásnak érvek és indulatok. A lényeg, hogy a történet egyik szereplője háztartási ostromfelszereléséből egy kőműveskalapácsot varázsolt elő, azzal adva súlyt követelésének. A rendőrség azonban nem sokkal az eset után elfogta az ostromlót.
Nos, röviden ennyit a mostani Zsaru magazinból. Engem rajongóvá tett.