A sushi márpedig nem mumusA sushi márpedig nem mumus
Sokan úgy gondolják, hogy a sushi egy őrdöngős, nehezen elkészíthető étel, pedig nagyon egyszerű, finom, és egészséges fogás. A másik tévhit, hogy a sushi nyers hal. Nos, ez sem igaz. Lehet avokádós, uborkás, bébi répás, sajtkrémes és még sorolhatnám a hal nélküli verziókat, de ezt inkább a ti ízlésetekre bízom. A legelterjedtebb sushi töltelékek a lazac, garnéla és a tenger gyümölcsei.
A sushi készítés lépései:
1. A rizst kiöntjük egy tálba és addig mossuk, amíg a zavaros vízből tiszta víz lesz. Ez körülbelül 10 átmosást jelent. Ha ezzel megvagyunk átöntjük a rizst egy lábasba, és annyi vizet adunk hozzá, hogy ellepje úgy egy ujjnyi vastagon. Ezután 30 percig állni hagyjuk, majd feltesszük főni, és alacsony lángon 15-20 perc alatt készre főzzük.
2. Az elkészült rizst kivesszük egy tálba (lehetőleg ne fém tál legyen, mert az megakadályozza az ecet és a rizs kölcsönhatását) és ráöntjük a rizsecetes keveréket, ami rizsecetből, sóból, és cukorból áll. Ezt mindenki saját ízlése szerint adagolja.
3. Elővesszük a nori lapot és a bambusz tekerőnket. A nori lapot mindig a fényes felével lefelé tesszük a bambuszra, az lesz a suhi külső része. Az előzőleg lehűtött rizst vizes kézzel elkezdjük a nori lapra adagolni és szétnyomkodjuk, hogy mindenhol befedje a lapot.
4. Kiválasztjuk a megfelelő tölteléket, és a nori lap közepére, vagy a hozzánk közelebb eső szélére egy ujjnyi vastag csíkban elhelyezzük. Esetemben ez lazac, avokádó, uborka és garnéla volt. Ezután elkezdjük felcsavarni szorosan a hozzánk közelebb eső végétől kezdve. Ha a tekercsek elkészültek, már szeletelhetjük is 2,5-4cm szélességben. Jó étvágyat kívánok hozzá!
Tálalásnál ne hagyjuk ki a wasabit és a pácolt gyömbér szeleteket sem.