8 furcsa településnév Magyarországon, amelyben állatnevek szerepelnek8 furcsa településnév Magyarországon, amelyben állatnevek szerepelnek
1. Görénypuszta
Kegyeleti emlékhely Görénypusztán (Fotó: Wikipedia)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében található. Első írott említése 1329-ből származik, itt még Guryn alakban írták a nevét, 1374-ben a Kállay család és Czudar Péter közös birtoka volt. Feljegyzések szerint, a 14. században még falu állt Görénypuszta helyén.
Teljes népessége: 173 fő
2. Galambok
Tájház Galambokon (Fotó: Wikipédia)
Zala megyében, Nagykanizsától 12 kilométerre északkeletre helyezkedik el. Első írásos említése 1231-ből származik, itt még Golombuk néven szerepel. Fontos hadiút mellett feküdt, ezt egy 1420-ból származó oklevél támasztja alá.
Teljes népessége: 1263 fő
3. Nagylók
Nagylók (Fotó: mapio.net)
Fejér megye közepén, a Mezőföldön, Sárosd és Sárbogárd között fekvő település. Már a római időkben is lakott hely volt, ókori sírokat találtak a környéken. Első írásos említése 1344-ből származik, a töbörzsöki hatalmaskodáshoz kiküldött királyi ember nevében, itt még Lok néven említik, később Nagy-, vagy Öreg-Lókként említik.
Teljes népessége: 1040 fő
4. Legyesbénye
Legyesbénye (Fotó: szallas.hu)
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Szerencsi járásban, Miskolctól 32 kilométerre található. A középkorban ez a terület az Aba nemzetség ősi javai közé tartozott. A pápai tizedlajstromokban 1332-1337 között említik először Begna néven. A 14. században külön Al- és Felbénye néven ismerték.
Teljes népessége: 1504 fő
5. Sáska
Erdészház Sáskán (Fotó: kiruccanasok.blogspot.hu)
Az Agártető-hegy lejtőjénél helyezkedik el, Tapolcától 8 kilométerre. A települést először 1385-ben említik, mint a Gyulaffy-család birtokát. A falu templomát IV. Béla szentelte fel 1250-ben.
Teljes népessége: 280 fő
6. Ököritófülpös
Ököritófülpös (Fotó: vasutallomasok.hu)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye keleti felében, a Szatmári-síkságon található, a Holt-Szamos partján. Eredetileg olyan helyet jelölt, ahol az ökröket itatják: ökör+itó (itató). 1908-1950 között a település hivatalos neve Szatmárököritó volt, a névben az előtag a megyéhez tartozást fejezte ki.
Teljes népessége: 1821 fő
7.Pókaszepetk
Pókaszepetk (Fotó: panoramio.com)
Zala megyében, a Zala folyó partján fekvő település. Első említése 1262-ből való, itt még Zepethk néven, Pókafa első említése 1453-ból származik. A Zala megyei Szepetk és a mellette fekvő Pacsa, Tötös, Hazugd és Kerecseny falvak honfoglaláskori települések.
Teljes népessége: 909 fő
8. Seregélyes
Zichy-Hadik kastély Seregélyesen (Fotó: Wikipédia)
Fejér megyében, a Mezőföldön fekszik. Északnyugati előtere már a középső újkőkorszak idejében lakott volt. Az újkőkort követő őskori periódusokban részben temetőként funkcionált.
Teljes Népessége : 4342 fő
Kapcsolódó cikk: 10 furcsa településnév Magyarországon, amit biztosan nem ismersz