Partly cloudy0 °C
2021. január 16. szombat Gusztáv
Menü
Házhozszállítás

Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június
Beköszöntött a nyár (Fotó: Horváth Reni)

Júniusban elbúcsúzhattunk a Rebényi-féle híres süteményektől a mester nyugdíjba vonulása miatt, bemutattunk nektek viszont egy ígéretes fiatal fehérvári feltalálót, Molnár Áront. Az is kiderült, hogy az ország kedvenc jógaoktatóját is városunkban lehet megtalálni, és újra figyelmeztettünk mindenkit: ne engedjétek a gyerekeket a szökőkutakban pancsolni!

június 4.
Végállomás: Lanzarote, avagy ketten egy autóval Fehérvárról a Kanári-szigetekre
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Egyébként csak pár nap lenne, de ők inkább több hónap alatt tették meg az utat Lanzarotéig. Fischer Orsi és Zsovák Szilárd évekig éltek Londonban, néhány hónapja költöztek haza, Székesfehérvárra, innen indultak tovább a Kanári-szigetekre. Március óta építették lakóautójukat, amivel több mint négyezer kilométert utaztak. A  kalandról Eurokempi néven olvashattátok élménybeszámolóikat itt az fmc.hu-n. Tovább a teljes cikkhez...

június 5.
Szurkolók: Legyen a városrész neve Videoton!
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Nehezen csillapodnak a kedélyek a Videoton FC névváltása körül. A júniusban MOL Vidi FC-re keresztelt klub szurkolói azt javasolták a polgármesternek, hogy az új stadion környékét nevezzék át Videoton városrészre, és így a klub nevében a Videoton már nem egy cégre utalna a jövőben. Tovább a teljes cikkhez...

június 8.
Mesterséges intelligenciával foglalkozna Molnár Áron
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Júniusban egy elképesztően tehetséges fehérvári fiatalembert is bemutattunk nektek. Gyerekként egy hatalmas lépcsőn járó robot építésével kísérletezett. Még nincs húsz éves, de már a mesterséges intelligencia felhasználási lehetőségeivel kapcsolatos vállalkozás kiépítését tervezi. Egyszer utazott ki Amerikába, de rögtön egy hotelben szállt meg a kedvenc fantasy írójával. A 19 éves Molnár Áron története is bizonyíték arra: a fehérvári fiatalok nemcsak nagyot álmodnak, hanem meg is valósítják azt. Tovább a teljes cikkhez...

június 12.
Az időtlenséget keresve Rebényi Gyulával
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Ebben a hónapban zárta be üzletét és vonult ötven év után nyugdíjba a híres öreghegyi cukrász, Rebényi Gyula. Terveiről beszélgettünk vele. Tovább a teljes cikkhez...

Június 16.
Biztos, hogy be akarod engedni a szökőkútba a gyereked?
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Eljött a nyár, és vele a pancsolás időszaka. Ahogy az már lenni szokott, sok kisgyerek a szökőkutak vizében is mókázott. A szakemberek azonban felhívták a figyelmet: az utcai szökőkút nem strand. A leggondosabb víztisztítás ellenére is lehetnek benne fertőzéseket okozó baktériumok. A megkérdezett fehérvári szakember szerint egyáltalán nem javasolt a kutak vizében való pancsolás.  Tovább a teljes cikkhez...

június 18.
Milyen fürdőruhát válasszunk 2018. nyarán?
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

Színek és fazonok kavalkádja jellemezte az idei fürdőruhadivatot. A gyönyörű bikiniket, a szexi egyrészes fürdőruhákat és strandruhákat látva csak kapkodta az ember lánya a fejét, hogy melyiket is válassza. Ebben is segített nekünk Maya Stylist. Tovább a teljes cikkhez...

június 19.
Székesfehérvári az ország kedvenc jógaoktatója
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

A Nemzetközi Jóganap kapcsán Nagy Gábor, székesfehérvári jógaoktatóval beszélgettünk testről és lélekről, egészségről és elvekről. Tavaly ő kapta meg a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola által évente meghirdetett Jógarádzsa Kiválósági Díj közönségdíját, vagyis a jógát gyakorlók, jógaoktatásra járók őt tartották a legjobbnak. Tovább a teljes cikkhez...

június 19.
Korábban rajzottak a szentjánosbogarak Alcsúton
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június
Júniusban Facebook-oldalán figyelmeztette a látogatóközönséget az Alcsúti Arborétum: ebben az évben korábban rajzottak a szentjánosbogarak. A látványos fénnyel kísért természeti jelenséget minden évben meg lehet csodálni az arborétumban,az időjárásnak köszönhetően idén június 20-ig. Tovább a teljes cikkhez...

június 21.
Egy fiatal fodrász, aki Fehérváron valósította meg álmait
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

A még mindig fiatal Tollner Márió rögtön a suli befejezése után munkába állt, hogy a legjobbaktól tanulva Fehérvár egyik legfelkapottabb fodrásza váljon belőle. Máriónál városunk kosarasai is rendszeres vendégek, de ahogy mondja, nincs megállás, még messze a cél. Tovább a teljes cikkhez...

június 22. 
Összesen negyven kilót fogytak egy év alatt
Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: június

2017. elején vágott bele az életmódváltásba a Heti Fitt kamerái előtt Fiers Gábor, az fmc.hu szerkesztője, és Gemeiner Lajos, a Vörösmarty Rádió műsorvezetője. Azóta körülbelül 20 kilótól szabadultak meg fejenként. Heti Fitt rovatunkban követtük az életmódváltásukat. Tovább a teljes cikkhez...

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Házhozszállítás

Most olvassák


Ez van

 • Folytatódik az ingyenes tesztelés
  Folytatódik az ingyenes tesztelés
 • Folytatódnak az oltások
  Folytatódnak az oltások
 • Mára újabb több mint 1400 embernél mutatták ki itthon a koronavírus-fertőzést.
  Mára újabb több mint 1400 embernél mutatták ki itthon a koronavírus-fertőzést.
 • Hétfőtől minden beutazónak karanténba kell vonulnia az Egyesült Királyságban
  Hétfőtől minden beutazónak karanténba kell vonulnia az Egyesült Királyságban

A hét sztorija

Eseménynaptár

 • Újabb óvodai csoport került hatósági karanténba Székesfehérváron
  Újabb óvodai csoport került hatósági karanténba Székesfehérváron
 • Egyre többen bíznak a vakcinában
  Egyre többen bíznak a vakcinában
 • Emlőszűrésre várják a fehérvári hölgyeket
  Emlőszűrésre várják a fehérvári hölgyeket
 • Új utascentrum épül a Keletiben
  Új utascentrum épül a Keletiben