Clear sky22 °C
2019. október 21. hétfő Orsolya
Menü

Hét éve nem kezdett ilyen jól az Alba Fehérvár kosárlabdacsapat

Hét éve nem kezdett ilyen jól az Alba Fehérvár kosárlabdacsapat
Az Alba erődemonstrációt tartott a bajnokság nyitókörében (Fotó: szoljon.hu / Csabai István)

A legvérmesebb fehérvári kosárlabda-szurkolók sem számítottak arra, hogy húszpontos szolnoki sikerrel kezdi a bajnokságot az Alba Fehérvár. Ilyen nagy különbségű rajtra hét éve nem volt példa a klub életében.

Alaposan bekezdett az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda-bajnokság első fordulójában, a 2019/2020-as pontvadászat nyitókörében 100-80-ra nyert az elmúlt évek kirakatcsapatának otthonában. A nyáron alaposan átalakuló fehérváriak szolnoki diadala megszakította az elmúlt szezonok rossz sorozatát, hiszen utoljára 2016-ban tudott győzelemmel kezdeni a fehérvári csapat.

Pedig az Alba összességében nem számít rossz rajtolónak a bajnokságban. A mostani, szolnoki meccset beleszámítva a legutóbbi tizenkét szezon nyitómeccse közül kilencet megnyert a fehérvári klub és mindössze hármat veszített el. Hosszú ideig nem volt jó ómen az ellenfelek számára a fehérváriak ellen startolni, az Alba sorra nyerte első bajnoki meccseit, ráadásul akadtak olyanok, amelyeket igen meggyőző fölénnyel. A 2011/2012-es idényt például egy Debrecen elleni 109-65-ös sikerrel, a 2012/2013-as pontvadászatot (amelynek végén a bajnoki cím is meglett) pedig a ZTE elleni 102-63-as diadallal kezdte az Alba. Ha már a zalaiaknál tartunk, a legutóbbi tizenkét bajnoki kiírásban háromszor is a ZTE ellen kezdett a fehérvári kosárlabdacsapat, ezeken a meccseken pedig az Alba kétszer, a Zete egyszer diadalmaskodott.

Guyton (kékben) 21 ponttal járult hozzá a győztes szolnoki rajthoz (Fotó: szoljon.hu / Csabai István)
Guyton (kékben) 21 ponttal járult hozzá a győztes szolnoki rajthoz (Fotó: szoljon.hu / Csabai István)

A fentebb említett, ZTE elleni 102-63-as győztes bajnoki rajt különbségét, a 39 pontos győzelmet azóta sem tudta megdönteni az Alba Fehérvár. A következő két bajnoki rajt szintén győzelmet hozott (Sopron 75-68, Jászberény 104-85), majd jött a 2015/2016-os szezon, amely során épp a zalaiak hozták meg a vesztes bemutatkozást, miután az első fordulóban 91-89-re nyerni tudtak a királyok városában.

A következő idényben az Alba visszavágott, Fortuna szeszélyének köszönhetően ismét egymás ellen kezdte a pontvadászatot a két csapat, az Alba pedig idegenben nyert 71-65-re. Érdekesség, hogy a zalaiak elleni győztes rajt, csakúgy mint a 2012/2013-as szezonban, bajnoki címet hozott az idény végén.

A legutóbbi két szezon már nem indult ilyen jól, 2017 őszén a Falco (94-66), egy évvel később a PVSK (88-71) győzte le a fehérvári csapatot a pontvadászat első meccsén. A két szűk esztendőt sikerült most megszakítania az Albának a Szolnok elleni 100-80-as, imponáló diadallal.

Remélhetőleg a jó kezdést hasonlóan jó folytatás követi, az azonban már biztos, az elmúlt tucatnyi esztendő alapján az Alba Fehérvár a jól kezdő csapatok közé tartozik a hazai kosárlabda-bajnokságban.

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Visszaadja alpolgármesteri megbizatását Brájer Éva
  Visszaadja alpolgármesteri megbizatását Brájer Éva
 • Nyoma veszett egy magyar turistának Erdélyben
  Nyoma veszett egy magyar turistának Erdélyben
 • Holnap kezdődnek a Rákóczi Szövetség programjai
  Holnap kezdődnek a Rákóczi Szövetség programjai
 • Elindult a gyűjtés: öltöztessük együtt fehérbe az adventi kórus fehérvári kisangyalait!
  Elindult a gyűjtés: öltöztessük együtt fehérbe az adventi kórus fehérvári kisangyalait!
 • Bordélyházat üzemeltető személyeket vettek őrizetbe Hegyeshalomban
  Bordélyházat üzemeltető személyeket vettek őrizetbe Hegyeshalomban
 • Nemzeti ünnep - módosított útvonalon közlekednek az autóbuszok
  Nemzeti ünnep - módosított útvonalon közlekednek az autóbuszok
 • VIII. Paál István Fesztivál - országos amatőr színjátszó találkozó városunkban
  VIII. Paál István Fesztivál - országos amatőr színjátszó találkozó városunkban
 • Orbán: a kormány minden polgármesterrel és képviselőtestülettel együttműködik, amely erre kész
  Orbán: a kormány minden polgármesterrel és képviselőtestülettel együttműködik, amely erre kész

Eseménynaptár

 • Jogerős a fehérvári választási eredmény - várhatóan pénteken lesz az alakuló ülés
  Jogerős a fehérvári választási eredmény - várhatóan pénteken lesz az alakuló ülés
 • Rio Star - Latin-Amerika legnagyobb óriáskerekét avatják fel Rio de Janeiróban
  Rio Star - Latin-Amerika legnagyobb óriáskerekét avatják fel Rio de Janeiróban
 • Meteorológiai szolgálat: Észak-Európában már téli idő van
  Meteorológiai szolgálat: Észak-Európában már téli idő van
 • HÍRADÓ 1-kor 2019. október 21.
  HÍRADÓ 1-kor 2019. október 21.