Több mint kétezer éves történelem, az ókori Kínába repít minket GorsiumTöbb mint kétezer éves történelem, az ókori Kínába repít minket Gorsium
A Szent István Király Múzeum kiállításában megismerhetjük a kínai császárság korát, a világhírű agyagkatona-hadsereg történetét.
A látogatóközpontban a több mint kétezer évvel ezelőtt elhunyt első kínai császár síremlékét őrző szobrok jellegzetes darabjait láthatjuk.
A huszadik század egyik legjelentősebb régészeti történése az agyaghadsereg felfedezése. Ezzel ismerkedhetnek meg részletesen a látogatók a tárlaton, amely a szegedi Móra Ferenc Múzeum közreműködésével valósult meg. A Kínai nagy fal építése mellett az egyik legismertebb történelmi jelenség a kínai agyaghadsereg, cseréphadsereg, terrakotta hadsereg - több néven is ismerhetjük.
"Az első kínai császár halhatatlan őrei" című kiállításon az is kiderül, hogy mintegy 2200 éve összesen négy árkot ástak az agyaghadsereg számára, melyekben a becslések alapján nagyjából 8000 szobor fekhet. A föld alá temetett hadsereg, amely életnagyságú - 184-197 centiméter magas - katonákból áll, a Kínát egyesítő első császár Csin Si Huang-ti parancsára készült.
A különleges szobrok az ókori darabok pontos másolatai. A kínai állam nem szívesen adja ki az eredeti darabokat a kezéből, azonban ezek a replikák igazán élethűek.
A tárlat a hétvégén tartandó Floralia Tavaszköszöntő ünnep ideje alatt is látogatható.