Menetel a Loki, süllyed az Alba
Fehérvár Médiacentrum fotója
MRSZ
Menetel a Loki, süllyed az Alba

A székesfehérvári férfi röplabdázók újra nyertek a bajnokságban, az Alba kosarasai viszont ismét kellemetlen és fájó vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni hazai pályán szerda este. A FEHA19 is kikapott, ám annak a meccsnek már nem volt tétje.

Zsinórban a kilencedik sima győzelmével tovább tapad az éllovas, címvédő Kaposvárra a MÁV Előre Foxconn csapata a férfi röplabda Extraligában. Omar Pelillo együttese a középmezőnyhöz tartozó Dág KSE-t verte hazai környezetben 3-0-ra a 23 pontig jutó Redi Bakiri vezérletével. A fehérvári alakulatban a többi kulcsjátékos keveset volt a pályán, de így is simán nyert.

Az első szettet 16 perc alatt lerendezték Pestiék. Próbált tapadni a Dág, ez 7-5-ig sikerült valamelyest, ám egyre nagyobb sebességre kapcsolt a Loki, elhúzott 14-7-re, majd 20-8-ra, végül pedig 25-12-vel abszolválta a nyitó etapot. 

A második játszmában 12-7-re lépett el az első percekben a MÁV Előre, de kicsit lazított a gyeplőn, ezért nem csoda, hogy a lelkes dágiak felzárkóztak 12-10-re, s onnantól kezdve 3-4 pontnál nagyobb különbséggel nem tudott elhúzni a házigazda, sőt, 20-16 után 22-22-nél utol is érte ellenfele. Itt aztán annyira megrázta magát a fehérvári gárda, hogy Slaibe és Bakiri három ponttal gyorsan pontot tett a végére, 25-22-re vitte el a középső etapot a Loki.

A harmadik, egyben utolsó szettben még szorosabb volt a csata, hol az egyik, hol a másik fél tartott előrébb 1-1 ponttal. A játékrész második felében már annyira figyelt a Pelillo-csapat, hogy lemenedzselje a hátralévő időszakot, végül ezt az etapot is 25-22-re, nyerte meg, a találkozót pedig 3-0-ra.

A következő meccsre sokat nem pihenhet a MÁV Előre Foxconn, ugyanis február 14-én, pénteken már a Kecskemét érkezik a klub új röplabda centrumába, az Olasz utcai létesítménybe 19.30-kor.

Az Alba Fehérvár kosarasai a röplabdásokkal ellentétben újra sokkolták szurkolóikat, ráadásul hazai pályán, ahol a mezőny második feléhez tartozó KTE-től kaptak ki 88-86-ra az NB I/A-ban.

Szinte az egész találkozón a kecskemétiek vezettek, az Alba produkciója rendkívül hektikus volt, rengeteg hibával. Két negyedet simán hozott a hazai egylet, a másik kettőt ugyanolyan simán bukta el, így hiába hajrázott nagyot, bő három perccel a befejezés előtt 13 pontos hátrányban volt, amit nem tudott ledolgozni, hiába futott 72-85 után egy 14-3-as véghajrát, két pont megmaradt a KTE előnyéből. Nagyon hiányozhat a végelszámolásánál ez a győzelem, 

A vendégek finn légiósa Ilari Seppälä jelentette a különbséget igazából, aki 31 pontot szórt, közte 8 (!!!) triplát, ami nagyon ritkán látható teljesítmény. Hazai oldalon Vojvoda 24 és Horne 21 pontja nem ért így semmit. 

Az Albának még hat mérkőzése van az alapszakaszban, ebből négy idegenben, ettől függetlenül - normális körülmények között - a Falcón kívül minden meccsen nyerhet, ha a jobbik arcát mutatja, mert a jelenleg a hátsó régiókban elhelyezkedő Szeged, PVSK, Oroszlány, Honvéd négyes nem éppen félelmetes, miként az Albához hasonlóan szereplő Sopron sem. 

A biztos rájátszásba jutáshoz négy győzelem valószínűleg kell majd, ami elérhető, de több hasonló betli, mint a szerdai, már nem fér bele. Most válogatott szünet jön, lehet pihenni, rendezni a sorokat, majd a következő bajnokin, március 5-én Szegeden lép pályára az Alba.

A végére egy jégkorongos hír: az Erste Liga zárófordulójában a FEHA19 hazai pályán 4-2-re kikapott a Ferencvárostól, így a 9. helyen zárja a magyar-román liga idei szezonját. 

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek