Harry Potter-nap: győzött a bátorság!
Fehérvár Médiacentrum fotója
senscritique.com
Harry Potter-nap: győzött a bátorság!

Ma tartják a rajongók a Harry Potter-napot, a Hogwarts-i csata évfordulóján. Ez a nap a Harry Potter történetének ünnepe, amikor világszerte filmekkel és könyvekkel idézik fel a varázsvilágot.

Május 2-a a rajongók számára a Harry Potter-Nap, amely a Hogwarts-i csata évfordulójához kötődik.

Ez volt a varázsvilág sorsát eldöntő ütközet, ahol a Harry Potter vezette erők szembeszálltak Lord Voldemort seregével.

A Roxfort falai között zajló harc a jó és a rossz végső összecsapása volt. A történet itt ér a csúcspontjára, ahol barátság, bátorság és áldozatvállalás dönt a jövőről. A nap mára a rajongók körében a varázsvilág ünnepévé vált világszerte.

Sokan ilyenkor újranézik a filmeket, vagy újraolvassák a könyveket. Mások jelmezbe bújnak, és közösségi eseményeken idézik meg a Roxfort hangulatát. Egy nap, amikor milliók térnek vissza a varázslat világába.

A történet alapjául szolgáló könyvsorozatot J. K. Rowling írta, a filmeket pedig Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell és David Yates rendezték.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek