Évzáró gálaműsort adott az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola
Évzáró gálaműsort adott az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola
Évzáró gálaműsort adott az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Tánccal és énekkel telt meg a Vörösmarty Színház vasárnap délután, ahol az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola tartotta hagyományos évzáróját. A gálán már az egészen fiatalok is táncra perdültek és mutatták be szüleiknek, hozzátartozóiknak az évben tanultakat.
Az ARAMI legfiatalabb csoportja, a Csiripiszli, így ők most először mutathatták meg, mi mindent tanultak. A kicsik pedagógusa: Kneifelné Laczkó Krisztina.
"Mezőföldivel készültünk, a felkészítő tanáraink nagyon megdolgoztak érte és mi is, nagyon sok időbe telt, hogy ezt így normálisan megtanuljuk" - mondta el Zsemberi Teodóra, az egyik néptáncos növendék.
Majoros Róbert, az Alba Regia Táncegyüttes művészeti vezetője maga is fellépett csapatával a rendezvényen. Úgy véli, a gálaműsor méltó lezárása minden szezonnak: "Semmi másról nem szól, mint hogy a művészeti iskolás gyerekek a legkisebbektől egészen az ifjúságig megmutassák, ebben az évben mit is tanultak a próbateremben. Nagyon sok programunk, nagyon sok versenyünk van, sikeres évet zártunk, de ez a gálaműsor abszolút a szülőknek szól. Tudják, hogy mi történik a gyerekekkel, de azt gondolom, az év végén szép és méltó körülmények között egy gálaműsorral lezárhatjuk az évet."
A Lépéselőnyben elnevezésű programot Majoros Róbert álmodta meg. A táncegyüttes kulturális szervezője elmondta, nagy népszerűségnek örvend a rendezvény a fellépők körében.
"Az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola évzáró gáláján vagyunk. Lépéselőnyben 1.0 és Lépéselőnyben 2.0 a címe az előadásnak. Majoros Róbert álmodta meg ezt az estét, ahol a művészeti iskolák összes csoportja részt vesz" - emelte ki Kenyér Ágnes, a Alba Regia Táncegyüttes kulturális szervezője.
Az eseményen összesen 8 csoport mutatta be tánctudását a közönségnek.



