Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

5 túlélőpont Székesfehérváron a hőségben

5 túlélőpont Székesfehérváron a hőségben
A párakapu kitűnő találmány (Fotó: Pápai Barna)

Bár a napsütés és a kánikulai meleg a nyár közkedvelt jellemzője, a jelenlegi hőségriadóban a városi séták igazi túlélőhorrorrá válhatnak tőle. Ha menni kell, hát menni kell - tartja a jól ismert közhely, de ha tényleg elindulunk, jó ha tudjuk, a város mely pontjain lelhetünk menedékre a hőségben.

Szerencsére Székesfehérvár bővelkedik menedékekben, hűs helyekben, ahol megpihenhetünk a kánikula közepette. Mivel ismét 30 fok fölötti hőmérsékleteket produkál az időjárás, nyakamba vettem a várost és személyesen próbáltam ki, hogy hol érdemes megpihenni. Véleményem, rangsorom természetesen szubjektív, de pár szemponttal igyekszem alátámasztani választásaimat.
 
Csónakázó-tó parkja
 
Egy tó közelsége mindig jól esik, ha egy pár perc pihenésre vágyunk. A Csónakázó-tó parkja ráadásul könnyen elérhető, árnyékos vízparti hely. Az alapvetően kellemes környezet két buktató miatt nem került előrébb listámon: a kisebbik, hogy néhol meglehetősen zajos tud lenni, a nagyobbik, hogy viszonylag gyéren helyezkednek el a fák és a padok. Bár a nap minden szakában található itt árnyékos hely, de egyszerre nem sok.

 (Fotó: szekesfehervar.hu)
(Fotó: szekesfehervar.hu)

 Autóbusz-állomás
 
A klimatizált váróterem vagy a kellemesen árnyékos hátsó udvar megfelelő lehet néhány percnyi pihenésre a hűvösben. Előnye a belvároshoz és több vízosztó helyhez való közelsége, hátránya a kivételes zsúfoltság és a zajszint. Ahogy az lenni szokott, a megpihenés élvezhetősége itt nagyban függ az emberszeretetünktől.

 (Fotó: Pápai Barna)
(Fotó: Pápai Barna)

Béke tér – Játszótér
 
A vasútállomással szemben található egy panelházakkal körülvett, játszóteres park. Nem nagy ugyan, de elég sűrűn ültették fákkal ahhoz, hogy a nap minden szakában a padok jelentős részét árnyékban találjuk. Vonathoz kötötteknek különösen ajánlom figyelmébe. Bár elhelyezkedése nem tökéletes, kellemes ellenpárja lehet a vasút várótermének.

 (Fotó: Pál Loránd)
(Fotó: Pál Loránd)

A szakács kedvence – Félreeső zug

A Katona József és a Karinthy Frigyes utca között található személyes kedvencem,  kis kosárpálya néhány paddal ölelve, melyeket folytonos árnyékban tartanak a fák és a panelek. Apró hely, kényelmetlenül félreeső, de annál csendesebb. Hűvös békéjében egy hideg ital, és ahogy én látom - nagyszerű módszer, hogy megállítsuk magunk körül picit az időt.

 (Fotó: Pál Loránd)
(Fotó: Pál Loránd)

 Tóvárosi lakónegyed – Hosszúsétatér
 
Zsúfolt panelházak mögött rendszerrel ültetett fák és a tövükben álló padok jellemzik ezt a környéket. Jobbára csendes hely, ahol a padok az idő nagy részében az árnyékban és nem a napon találhatóak. Egyetlen hátránya, hogy távol esik sok mindentől, de ha az ember ideje engedi, érdemes itt tenni egy hosszú sétát.

 (Fotó: Pál Loránd)
(Fotó: Pál Loránd)


Bár én ezt a néhány helyet érzem a legjobbnak, Székesfehérvár ennél tucatszor több árnyékos parkot és klimatizált helyet kínál az izzadságtól csöpögő homloknak, járjunk hát nyitott szemmel és behűtött innivalóval!

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
 • Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt

Eseménynaptár

 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
 • Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
  Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
 • HÍRADÓ 2019. október 21.
  HÍRADÓ 2019. október 21.
 • Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
  Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
 • Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban
  Árpád-kori oklevelekről tartottak előadást a Levéltárban