3 évnél régebbi cikk
Fejfájásod szantálfával csillapítsd - az illatok királynője a legnépszerűbb esszenciaFejfájásod szantálfával csillapítsd - az illatok királynője a legnépszerűbb esszencia
Fejfájásod szantálfával csillapítsd - az illatok királynője a legnépszerűbb esszencia
Az Ájurvéda évezredek óta használja számtalan betegség kezelésében és megelőzésében a szantálfát. Nyugtató hatású, stresszoldó, csillapítja a fejfájást. Hidratálja a bőrt, pihenteti és nyugtatja az idegrendszert. Gyakran használják a torokfájás és gégegyulladás csökkentésére is.
Tudtad, hogy az ősi időkben a szantálfa olyan értéket képviselt, mint a jáde vagy az arany? Napjainkban az illatos fa évről évre egyre ritkábbá és drágábbá válik. Ma már Indiában veszélyeztetett faj, tizenöt év kell a betakarítható méret eléréséhez. A belőle készült olaj literenként több ezer dollárba kerül.
A védikus idők óta ismert értékes és különleges növény spirituális, művészeti, tudományos és kozmetikai jelentőséggel bír. Illata évezredek óta nem vesztett népszerűségéből. Aromája mai napig az egyik legkedveltebb még a füstölők és az illóolajok világában is. Az egyik legnépszerűbb illatesszencia, talán azt is bátran kijelenthetjük, hogy az illatok királynője.
A szantálfa a teafa után a leghíresebb a világon. Az ősi időkben kellő tisztelettel bántak vele. A hindu templomokban és a gazdagabb otthonokban is gyakran láthatunk szantálfából készült szobrokat, melyek valamely istenséget ábrázolják. A spirituális élet egyik kelléke volt. Manapság már ékszereket is készítenek belőle.
Mind az ajurvédikus mind a hagyományos kínai orvoslásban úgy gondolják, hogy a szantálfaolaj hasznos mind fizikai, mind mentális rendellenességekre.
- szorongásra
- hörghurutra
- hasmenésre
- fáradságra
- lázra
- epehólyag problémára
- magas vérnyomásra
- emésztési zavarokra
- álmatlanságra
- májproblémákra
- alacsony libidóra
- torokfájásra
- húgyúti fertőzésekre
Az aromaterápiában a szantálfaolaj aromájának belélegzése vagy a bőrön át történő kezelése továbbítja az üzeneteket az érzelmek ellenőrzésében részt vevő agyrészekre, az úgynevezett limbikus rendszerre.
(Forrás: indiahangja.hu)